Fudbaleri Olimpijakosa prvi put u klupskoj istoriji izborili su plasman u polufinale nekog evropskog klupskog takmičenja.

Izabranici Hosea Luisa Mendilibara poslije penal drame eliminisali su Fenerbahče usred Istanbula i izborili prolaz u polufinale Lige konferencija.

Prošlog četvrtka Stevan Jovetić i drugovi slavili su u Pireju (3:2), dok je Fener večeras bio bolji pred svojim navijačima minimalnim rezultatom.

Jedini gol u Istanbulu postigao je Irfan Čan Kahveči.

Olimpijakos je imao veliku priliku u 104. minutu preko Visentea Ibore koji je na poluvremenu zamijenio Jovetića, ali je stativa bila saveznik Dominika Livakovića.

Pet minuta prije kraja drugog produžetka Dušan Tadić je bio u dobroj situaciji, ali šutirao je zamalo pored gola.

Uslijedili su penali u kojima je viđena prava drama.

Apsolutni junak tima iz Pireja je 21-godišnji golman Konstantinos Colakis koji je odbranio tri penala. Zaustavio je šuteve Dušana Tadića, Čengiza Undera i Leonarda Bonućija koji je ušao u 122. minutu kako bi izveo penal, a na kraju je bio jedan od tragičara.

Precizni za Fenerbahče bili su Miči Bačuai i Aleksander Điku. Na drugoj strani pogodili su El Kabi, Orta i Masuras, dok je Livaković “skinuo” udarce El Arabija i Rodineja (uz pomoć prečke).

Kompletnu penal seriju možete pogledati ovdje.

Protivnik Olimpijakosa u polufinalu biće Aston Vila koja je ranije danas, takođe poslije penala izbacila Lil.

U drugom polufinalu sastaju se Fiorentina koja je eliminisala Plzen nakon produžetaka (2:0) i Klub Briž koji je nadoknadio gol minusa i savladao PAOK u Grčkoj sa 2:0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Feranu Đutgli.

Polufinalni mečevi na programu su 2. i 9. maja, finale 29. maja u Atini, na stadionu AEK-a.

LIGA KONFERENCIJA – ČETVRTFINALE (REVANŠ UTAKMICE)

Fiorentina – Plzen 0:0, nakon produžetaka 2:0 (prvi meč 0:0)