“Granata” nadigrala Milan i sačuvala nadu za izlazak u Evropu, Atalanta u Lećeu i matematički osigurala LŠ

Fudbaleri Torina savladali su Milan (3:1) na svom terenu, u posljednjem meču subotnjeg dijela programa 36. kola Serije A.

“Granata” je ovim trijumfom zadržala šanse da izbori Evropu, trenutno je bod udaljena od Fiorentine koja ima meč manje.

Sa druge strane “rosoneri” će završiti na drugoj poziciji, daleko iza novog šampiona i gradskog rivala Intera.

Ekipa Ivana Jurića pitanje pobjednika riješila je na startu nastavka, kada je Rikardo Rodrigez pogodio za 3:0.

Prethodno su, u prvom dijelu, mrežu Marka Sportijela zatresli Duvan Zapata (26) i Ivan Ilić (40).

Počasni pogodak za Milan postigao je Ismael Benaser sa bijele tačke u 55. minutu.

Ranije danas Atalanta je na “Via del Mareu” bila bolja od Lećea (2:0).

Izabranici Đanpjera Gasperinija tako su kolo prije kraja i matematički osigurali plasman u Ligu šampiona.

Pobjedu “boginji” donijeli su Čarls de Ketelare u 48, odnosno Đanluka Skamaka u 53. minutu.
Za “đalorose” svih 90 minuta odigrao je crnogorski reprezentativac Nikola Krstović.
Leće ima 37 bodova, pet manje od Empolija koji je u opasnoj zoni, ali uz utakmicu manje.