LIGA KUP ENGLESKE

Istorijska blamaža Junajteda: „Crveni đavoli“ ispali od četvrtoligaša

Foto: Grimsby Town Football Club/Facebook

Fudbaleri Mančester junajteda doživjeli su jednu od najvećih bruka u klupskoj istoriji – u drugom kolu Liga kupa Engleske eliminisao ih je četvrtoligaš Grimzbi nakon drame i penal-serije u kojoj je viđeno čak 26 udaraca.

Domaćin je poveo 2:0 već u prvom poluvremenu, zahvaljujući katastrofalnim reakcijama Andrea Onane kod golova Vernama i Varena.

Junajted se vratio u život u finišu regularnog dijela – pogocima Brajana Ebeumea u 75. i Harija Megvajera u 89. minutu stigao je do izjednačenja i produžetaka.

Ipak, u penal-ruletu, nakon 13 serija, presudio je promašaj Embeumea koji je pogodio prečku i donio istorijsku pobjedu Grimzbiju – 12:11. Uslijedilo je veliko slavlje navijači koji su brzo preplavili teren.

Sastanak RSCG

Regionalna rukometna liga od 2027: Novi format i za muškarce i za žene

Zarkovic i Jovanovic TSCG

Žarković dominantan u singlu, Jovanović se vratio titulom u dublu

Ruben Amorim izveo je kombinovan tim koji je djelovao bezidejno i nemoćno protiv niželigaša.

Grimzbi je tako zadao bolan udarac posrnulom velikanu, čijem rezultatskom sunovrata očigledno nema kraja.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

„Studenti“ na ispitu u Ljubljani

Sport

19.04.2026.

Čolov Atletiko u suzama, Real Sosijedad podigao četvrti trofej u Kupu kralja

Pobjeda Crne Gore na startu Svjetskog ekipnog prvenstva u šahu

Projektil Krstovića na „Olimpiku“ dovoljan za bod

Sutjeska i Mornar u plej ofu