„Crveni đavoli“ osvojili „Stamford“ i produbili krizu Čelsija, Bruno tri asistencije od rekorda

Fernandes Manchester United Facebook
Foto: Manchester United/Facebook
Mančester junajted savladao je Čelsi na "Stamford Bridžu" minimalnim rezultatom u posljednjoj utakmici subotnjeg dijela programa 33. kola Premijer lige.

Ovo je četvrti vezani prvenstveni neuspjeh „plavaca“ uz gol razliku 0:11. Posljednji put kada je Čelsi pretrpio četiri ligaška poraza zaredom bez datog gola dogodilo se prije četiri decenije, što jasno govori u kakvoj krizi se nalazi ekipa Liama Roseniora. Velikan iz sjevernog Londona opasno rizikuje izlazak u Evropu, a trenutno drži šesto mjesto (posljednje koje garantuje evro-scenu, zajedno sa Brentfordom i Bornmutom sa po 48 bodova).

S druge strane, „crveni đavoli“ stigli su nadomak plasmana u Ligu šampiona i ujedno prekinuli mini niz od dvije utakmice bez trijumfa.

Trenutak odluke dogodio se u 43. minutu kada je Mateuš Kunja pogodio na asistenciju Bruna Fernandeša. Kapitenu Junajteda ovo je bila 18. asistencija u sezoni u Premijer ligi i sada ga dijele samo dvije asistencije da izjednači rekord Tijerija Anrija i Kevina de Brujnea, odnosno tri da postane najbolji asistent u jednoj sezoni najkvalitetnijeg engleskog takmičenja.

Istina, domaćin večeras nije imao ni sreće, jer je u čak tri navrata pogodio okvir gola.

Nešto ranije Totenhem je remizirao sa Brajtonom na svom terenu – 2:2.

„Pijevci“ su dva puta vodili, ali „galebovi“ su uspjeli da izvuku bod u petom minutu sudijske nadoknade golom Žoržinja Rutera.

De Zerbijev tim ostao je u opasnoj zoni sa 31 bodom, jednim manje, ali i utakmicom više od Vest Hema koji je prvi iznad crte.

U terminu od 16 časova Bornmut je slavio protiv Njukasla na strani (2:1), dok je Lids rutinski savladao prežaljeni Vulverhempton pred svojim navijačima (3:0).

U prvom meču dana Brentford i Fulam odigrali su bez golova.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

Kultura

Zabava

Društvo

Svijet

RTV PG AI Novinar