“Tako je tokom aprila realizovan niz zajedničkih, koordinisanih aktivnosti, u okviru kojih je izvršena kontrola većeg broja teretnih motornih vozila i vozača, kao i obilazak lokaliteta na kojima je evidentirana nelegalna eksploatacija šuma“, navode iz UP.
Ističu da je izvršenom ciljanom kontrolom u mjestu Orah kontrolisano je lice V.T. (58) iz Nikšića, kojom prilikom je utvrđeno da je imenovani izvršio bespravnu sječu pitomog ogrijevnog drveta u državnoj šumi. Po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, protiv V.T. će biti podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo šumska krađa.
“U jednoj od sprovedenih kontrola, u mjestu Kunovo, izvršen je pregled teretnog motornog vozila kojim je upravljao N.B. (55) iz Nikšića. Tom prilikom utvrđeno je da je imenovani vršio prevoz određene količine pitomog ogrijevnog drveta bez potrebne dokumentacije. Od strane šumarske inspekcije izdat mu je prekršajni nalog, kojim je izrečena novčana kazna u iznosu od 1.000 eura, zbog počinjenog prekršaja iz člana 89 stav 1 Zakona o šumama“, naglašavaju iz UP.

Takođe, dodaju, u okviru navedenih aktivnosti u Nikšiću izvršena je kontrola teretnog motornog vozila kojim je upravljao M.T. (35) iz Nikšića. Tom prilikom utvrđeno je da je imenovani vršio prevoz pitomog ogrijevnog drveta bez potrebne dokumentacije, zbog čega mu je privremeno oduzeto vozilo i predato na dalju nadležnost Upravi za šume. Istovremeno, od strane šumarske inspekcije izdat mu je prekršajni nalog, kojim je izrečena novčana kazna u iznosu od 1.000 eura, zbog počinjenog prekršaja iz člana 89 stav 1 Zakona o šumama.
“Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“, u saradnji sa nadležnim organima i inspekcijama, nastavljaju sa intenzivnim kontrolama i pojačanim aktivnostima na terenu do kraja ogrijevne sezone, preduzimajući mjere na suzbijanju ilegalne eksploatacije šuma i drugih bespravnih aktivnosti u šumarstvu, kao i na otkrivanju i sprečavanju krivičnih djela iz oblasti ekološkog kriminala, sa ciljem zaštite šumskih resursa“, zaključuju u saopštenju iz Uprave policije.