Search
Close this search box.

Fermin Lopez sa dva gola donio Barsi pobjedu na terenu „fenjeraša“

Fudbaleri Barselone savladali su Almeriju u gostima (2:0) u utakmici 36. kola La lige.

Pobjedu katalonskoj ekipi donio je Fermin Lopez koji je bio dvostruki strijelac.

Igrao se 14. minut kada je 17-godišnji Hektor Fort centrirao, a Lopez glavom zatresao mrežu.

Almerija je do kraja poluvremena mogla do izjednačenja, ali je Adrian Embarba pogodio stativu.

Zaprijetio je domaćin i na startu prvog poluvremena, međutim Čoko Lozano bio je zamalo neprecizan.

Kazna je stigla u 68. minutu kada je Lopez postigao svoj drugi gol na utakmici, nakon asistencije Serđija Roberta.

Almerija je već odavno i matematički ispala u niži rang, dok se tim Ćavija Ernandeza učvrstio na drugom mjestu sa četiri boda više od Đirone koja je izgubila od Viljareala (1:0) na svom terenu.

Barselona će do kraja prvenstva najprije dočekati Rajo Valjekano, dok će u posljednjem kolu gostovati Sevilji.