Bosch izdaje obveznicu vrijednu nekoliko milijardi eura

Ilustracija (Foto: Pixabay.com)
Foto: Pixabay
Njemački dobavljač auto-djelova, Bosch, planira da izda obveznicu vrijednu nekoliko milijardi eura, kako bi prikupio kapital za ulaganja, inovacije i buduće akvizicije, saopštila je ta kompanija.

Obveznica će biti puštena u opticaj u narednim danima, navodi poslovni dnevnik Handelsblat, koji je prvi objavio vijest, pozivajući se na izvore iz finansijskog sektora.

Bosch je, kako piše list, već pristupio potencijalnim investitorima nudeći novu obveznicu, iako konačna odluka o njenoj vrijednosti još nije donesena, prenosi Biznisinfo.

Očekuje se da će izdanje biti približno najvećem do sada, koje je kompanija realizovala 2023. godine, u vrijednosti od 4,5 milijardi eura.

Portparol Boscha potvrdio je da kompanija planira da zaključi transakciju tokom maja, ali nije dao dodatne detalje o izdanju.

On je dodao da kompanija namjerava da dio prikupljenih sredstava iskoristi za finansiranje planiranog preuzimanja dijela poslovanja koje se odnosi na grijanje, hlađenje i ventilaciju (HVAC) japanske multinacionalne firme Johnson Controls/Hitachi.

To bi bilo najveće preuzimanje u istoriji Boscha.

Comment on this topic

Join the discussion or read the comments

RTV PG AI Novinar