Search
Close this search box.

Dalas u polufinalu, Orlando izborio majstoricu (VIDEO)

Košarkaši Dalasa plasirali su se u polufinale plej-ofa Zapadne konferencije. pošto su eliminisali Los Anđeles Kliperse rezultatom 4:2 u seriji, dok je Orlando izborio sedmu utakmicu protiv Klivlenda u četvrtfinalu plej-ofa Istoka.

Maveriksi su meč za ulazak u polufinale dobili 114:101, i sada im slijedi serija sa Oklahomom.

Odlično su ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine imali osam poena prednosti (34:26), ali su onda sebi zakomplikovali život u drugoj četvrtini, nakon koje su Klipersi poravnali rezultat na poluvremenu (52:52). Međutim, Dončić i ekipa su dominirali u trećem periodu (35:20) i u tih 12 minuta je meč i prelomljen.

Luka Dončić je zdravstveno bio nešto bolje nego u prethodnoj utakmici kada ga je mučilo koljeno i prehlada, ali je odigrao sjajnu utakmicu i u paru sa Kajrijem Irvingom srušio je Kliperse. Irving je meč završio sa 30 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Dončić je ubacio 28 poena uz 13 asistencija i sedam skokova.

Za Dalas je Pi Džej Vašington dodao 14, a Danijel Gaford 13 poena.

U ekipi Klipersa najbolji su, u porazu koji za njih znači kraj sezone, bili Norman Pauel sa 20 poena, Pol Džordž sa 18 poena i 11 skokova te Ivica Zubac koji je meč završio sa 17 poena i 11 skokova, a imao je i jednu asistenciju. Džejms Harden je stao na 16 poena uz 13 asistencija i sedam skokova.

Orlando je do izjednačenja serije protiv Klivlenda na 3-3 došao pobjedom od 103:96, pa će Boston morati još malo da sačeka da bi dobio rivala za polufinalnu seriju. Uzalud je Kavalirsima bila fantastična partija Donovana Mičela koji je postigao 50 poena.

Prvo poluvrijeme je pripalo domaćinu, ali je pred odlučujućih 12 minuta Klivlend bio na “plus pet” (78:73). I tu je stao. Kavsi su u posljednjoj dionici ubacili samo 18 poena, Orlando 30 što je bilo dovoljno za pobjedu.

Paolo Bankero je predvodio Orlando sa 27 poena, osam skokova i četiri asistencije, Franc Vagner je dodao poen manje uz pet skokova i dva dodavanja, a Džejlen Sags je pratio sa 22 poena uz šest uhvaćenih lopti. Vendel Karter je postigao 11 poena uz devet skokova.

Na drugoj strani je Mičel ostao usamljen, na 50 poena je dodao po četiri skoka i asistencije, a pratio ga je Darijus Garland sa 21 poenom, šest skokova i pet dodavanja.