u vrijednosti od 6.110 eura

NVO „Brini o sebi“ donirala Kliničkom centru savremenu stolicu za primjenu hemoterapije

Foto: KCCG

U okviru aktivnosti koje proističu iz humanitarne trke Race for the Cure, Institutu za onkologiju Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) uručena je savremena stolica za primjenu hemoterapije, nabavljena sredstvima prikupljenim tokom prethodnog izdanja događaja, u vrijednosti od 6.110 eura.

Donaciju je realizovala NVO „Brini o sebi“, organizator trke, na čelu sa predsjednicom Ivonom Dabetić. NVO „Brini o sebi“, kako navode iz ove organizacije, kroz dugogodišnji rad, kontinuirano doprinosi podizanju svijesti o prevenciji i pružanju podrške ženama suočenim sa karcinomom dojke.

Riječ je o modelu Multiline Next DC sa pet motora, koji omogućavaju podešavanje visine stolice, naslona za leđa, sjedalnog dijela, dijela za noge i oslonca za stopala, čime se pacijentima obezbjeđuje dodatni komfor tokom dugotrajnih terapija, a medicinskom osoblju lakši i funkcionalniji rad.

CGO novi logo vizual za medije 1320x733 1

CGO: Filološki fakultet dostavio podatke o platama, jedan fakultet manje na crnoj listi

ACV

Vazduhoplovne vlasti Crne Gore i Francuske jačaju partnerstvo u primjeni standarda

„Stolica je opremljena i dodatnom opremom koja doprinosi kvalitetnijem boravku i većoj praktičnosti u svakodnevnoj upotrebi: valjkom za vrat, jastukom za relaksaciju, providnim prekrivima za noge i osloncem za stopala, ručkom za guranje sa držačem za papir, infuzionim stalkom, okretim stočićem za pacijenta, kao i baterijskim napajanjem koje omogućava dodatnu fleksibilnost pri korišćenju“, kazali su iz ove organizacije.

Ova donacija, kako navode, ima veoma važan značaj za svakodnevni rad Instituta za onkologiju i iskustvo pacijenata.

„Nova stolica za hemoterapiju doprinijeće povećanju kapaciteta Dnevne bolnice, efikasnijoj organizaciji terapija i kraćem vremenu čekanja, što znači dostupniji i kvalitetniji tretman za pacijentima kojima je kontinuitet liječenja od posebne važnosti“, saopštili su iz NVO „Brini o sebi“.

Organizatori najavljuju da će i ove godine u Podgorici biti održano četvrto izdanje Race for the Cure, pod licencom Think Pink Europe, uz nastavak misije prikupljanja sredstava i pružanja konkretne podrške ženama oboljelim od karcinoma dojke.

Humanitarna trka i prateći programi i ove godine okupiće zajednicu oko zajedničkog cilja — podrške, prevencije i solidarnosti.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

San Antonio pobijedio zvaničnog šampiona

Sport

19.05.2026.

Partizan imao dobijen meč, pa preživio dramu za pobjedu

U toku pregovori sa strateškim partnerom za FK Budućnost, gradonačelnik optimista da će doći do dogovara

Pionirke Sea Starsa šampionke Crne Gore

NBA liga objavila rezultate glasanja za MVP trofej

RTV PG AI Novinar