sekretar Sekretarijata za saobraćaj

(VIDEO) Kaluđerović: Prioritet povećanje broja parking mjesta i bolja organizacija saobraćaja

foto: RTV PG

Na inicijativu o ukidanju parking mjesta u Ulici 27. marta, iz Sekretarijata za saobraćaj i Parking servisa poručuju da je prioritet povećanje broja parking mjesta i bolja organizacija saobraćaja, uz posebnu pažnju na bezbjednost najmlađih. Razmatraju se i češće autobuske linije, kako bi se rasteretile gradske ulice i unaprijedio protok saobraćaja.

bus

(VIDEO) Više od pola miliona putnika mjesečno u Gradskom prevozu: Gužve i incidenti svakodnevica vozača

mujovic 1

(VIDEO) Mujović u Piperima: Počela obnova opožarenog područja, unaprijedili smo sistem za požarnu sezonu

Veći broj parking mjesta u Ulici 27. marta predstavljaju  prioritet, uz posebnu pažnju na bezbjednost najmlađih, stav je Sekretarijata za saobraćaj i Parking servisa Glavnog grada.

„Bili na stanovištu da se napravi jedan saobraćajni elaborat koji bi unutar tog dvorišta prilikom iskrcaja djece, kako za vrtić tako i za osnovnu školu, vidjeli u saradnji sa Ministarstvom prosvjete, da napravimo jednu saobraćajnicu koja bi bila jednosmjerna i koja bi kružila unutar samo iskrcaja putnika tj. djece. Sekretarijat za saobraćaj zajedno sa „Putevima“ pokušava da iza zgrade od Ulice Kralja Nikole da napravi još jedan parking tako da će se dobiti dodatan broj parking mjesta“, kazao je sekretar Sekretarijata za saobraćaj Ninoslav Kaluđerović.

Dok se traže dugoročnija rješenja za organizaciju saobraćaja, u fokusu ostaju i aktivnosti koje će doprinijeti društveno odgovornom korišćenju javnih prostora, ističe direktor Parking servisa Nikola Lazović.

„Kampanja ‘Parking je danas human je u samoj završnici, vrlo brzo će krenuti pilot projekat za tri mjeseca. Cilj je da jednom mjesečno, mi smo izabrali parking kod KCCG, ide u humanotarne svrhe, konkretno Fondaciji budi human. Za Dan nezavisnosti 21. maja, Parking servis je odlučio da tog dana svim građanima damo na poklonbesplatan parking u samom centru grada što obuhvata i ovaj dio stadiona i Gorice“, kazao je on.

Razmatraju se i izmjene u javnom prevozu, koje bi, kroz češće polaske autobusa, dodatno rasteretile gradske ulice.

„Takođe, mi razmišljamo da u budućem vremenskom periodu da uvedemo neke autobuske linije koje će ići na svakih 15 minuta“, zaključuje Kaluđerović.

Nadležni najavljuju nova rješenja koja bi trebalo da donesu uređeniji saobraćaj, više reda na ulicama i veću sigurnost za sve učesnike, posebno u zonama gdje se svakodnevno kreće veliki broj građana.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

„Studenti“ na ispitu u Ljubljani

Sport

19.04.2026.

Čolov Atletiko u suzama, Real Sosijedad podigao četvrti trofej u Kupu kralja

„Crveni đavoli“ osvojili „Stamford“ i produbili krizu Čelsija, Bruno tri asistencije od rekorda

Pobjeda Crne Gore na startu Svjetskog ekipnog prvenstva u šahu

Projektil Krstovića na „Olimpiku“ dovoljan za bod