RENO KLIO KUP

Kunčer šestoplasirani u Francuskoj

Foto: Filip Kunčer/Facebook

Crnogorski automoblilista Filip Kunčer završio je na šestom mjestu, u trci na stazi Pol Rikar u Francuskoj, voženoj u okviru "Reno Klio" kupa.

Trka se po pravilima vozi 25 minuta plus jedan krug.

Naš automobilista je imao uzbudljiv prvi minut, jer je već u prvoj krivini pao sa trećeg na peto mjesto, ali se nedugo zatim vratio na treću poziciju.

Ipak, nakon gužve na stazi, Filip je izletio i pao na osmo mjesto. Nakon nekoliko minuta dobrim manevrom Kunčer je obišao Poldermana i Tejlora, te se probio na šestu poziciju.

Militao povreda krajem godine AP Photo Manu Fernandez

Španski mediji: Militao propušta Mundijal

Pionirska liga OSCG

U nedjelju startuje pionirsko prvenstvo odbojkaša

Nije se tu zaustavio, pa je sredinom trke pretekao i Renea za peto mjesto. U tim trenucima je Kunčer odvozio i najbrži krug. U završnici je naš takmičar učinio sve da pretekne Renea, ali je njihovu borbu iskoristio Kasteli i obišao ih obojicu.

Filip je na kraju zauzeo 6. mjesto. To mu je donijelo 27 bodova. Pobjedu je upisao domaći takmičar Nikola Milan. Druga trka vozi se sjutra tačno u podne, uz prenos na TVCG.

Podsjetimo, Kunčer je na startu sezone u francuskom Nogaru zauzeo 4. i 6. mjesto.

Treba reći da je u toj prvoj trci diskvalifikovan jer mu je automobil na mjerenju bio tri kilograma lakši od dozvoljenog, pa je vikend u Nogaru završio sa 27 osvojenih bodova iz druge trke.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Silovit početak odbrane titule: Rud prepustio Munaru samo jedan gem

Sport

25.04.2026.

Ferel MVP aprila

Budva za osmu titulu u nizu, Budućnost traži novu šansu

|

1. CFL: Sjutra utakmice 31. kola

Džeko se vratio treninzima, biće spreman za Mundijal