KVALIFIKACIJE ZA EURO U21

Đukanović i Vukanić srušili Švedsku u sudijskoj nadoknadi

Foto: FSCG

Konačno malo radosti za crnogorski reprezentativni fudbal - naša mlada selekcija (U21) savladala je večeras Švedsku (2:0) pred sablasno praznim tribinama stadiona "pod Goricom", u utakmici drugog kola grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Tako je Crna Gora upisala prva tri boda, nakon što je prije četiri dana poražena nakon preokreta od Italije (2:1).

Izabranici Gorana Perišića bili su bolji rival, a do cijelog plijena stigli su u foto-finišu golovima Viktora Đukanovića u 95. i Danila Vukanića u 100. minutu.

Pored ova dva pogotka, naš nacionalni tim dva puta je pogodio okvir gola, ali na kraju se sve vratilo kada je najslađe – u sudijskoj nadoknadi.

boris spalevic 1

Spalević: Podnio sam krivičnu prijavu protiv OKG od 16 lica, u FK Budućnost zatečen dug od 2,3 miliona i pravno rasulo

FifaMundijaltrofej

FIFA: Imali smo konstruktivan sastanak sa Iranom o učešću na Mundijalu

Već u petom minutu ogromna šansa za domaću selekciju. Nikola Vuković je centrirao, a Vladimir Perišić glavom uzdrmao okvir gola.

Odgovorili su gosti u 19. minutu, kada je Mateo Perez Vinlof šutirao sa distance, ali je golman Benjamin Kriještarac dobro intervenisao.

Sredinom prvog dijela Andrej Kostić je ima zicer, ali je sa pet metara šutirao preko gola.

Samo minut kasnije velika prilika na drugoj strani – poslije velike gužve u našem šesnaestercu, lopta se uz dosta sreće odbila do Markusa Karlsona, koji je šutirao sa šest-sedam metara, ali je Marko Perović sjajno reagovao na gol-liniji i glavom izbacio loptu preko prečke.

U trećem minutu nastavka naši su tražili penal, jer je Hampus Skoglund igrao rukom, što se moglo vidjeti na ponovoljenom snimku, ali glavni arbitar De Gabrijele samo je odmahnuo rukom.

Nije bilo u uzbuđenja u drugog dijelu, sve do 67. minuta, kada je Dragan Miranović sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

Na isteku 90. minuta Balša Mrvaljević je šutirao iskosa sa desne strane, ali dobro je bio postavljen golman gostiju.

U drugom minutu sudijske nadoknade Viktor Đukanović je u svom stilu ušao u sredinu, ali šutirao je sa oko 18 metara malo preko prečke.

Međutim, ono što nije uspio tada, jeste tri minuta kasnije. Sjajna timska akcija koju je krunisao Đukanović na dodavanje Meda Jukovića, a gol ide na dušu golmana Elisa Bishesarija kom je lopta prošla ispod ruke…

U samom finišu Skandinavci su ostali sa igračem manje, nakon što je Žeremi Agbonifo dobio crveni karton zbog udaranja Perišića.

Tačku na meč stavio je Danilo Vukanić „bombom“ sa 20 metara. Ponovo je asistent bio Juković koji je ušao u drugom dijelu.

U ranijem terminu Poljska je ubjedljivo slavila na gostovanju Jermeniji (4:0), dok je Italija teže od očekivanog došla do minimalne pobjede protiv Sjeverne Makedonije u Bitolju. Nakon dva kola, Italija i Poljska imaju maksimalnih šest bodova, Crna Gora i Švedska po tri, dok su Sjeverna Makedonija i Jermenija bez bodova.

Crna Gora će u novembru odigrati dva meča. Prvo će 10. gostovati Poljskoj, a potom će četiri dana kasnije dočekati Sjevernu Makedoniju.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Kraj jedne ere u Madridu: Dani Karvahal napušta Real poslije 23 godine

Sport

17.05.2026.

Dinar: Ostaje mi samo da čestitam igračima; Vujović: Ovakav pristup mora da bude uvijek

Poslije više od deset godina ponovo se igra fudbal na stadionu u Spužu

Golčina Camaja u remiju Novog Pazara

„Lavovi“ herojski pali u Kopru, Slovenija srećno do Svjetskog prvenstva

RTV PG AI Novinar