U ovom kolu gledaćemo okršaj četiri prvoplasirane ekipe na tabeli, dakle imaćemo dva derbija.
Vodeći Otrant (isti broj bodova kao Grbalj) će na svom terenu ugostiti trećeplasiranu Iskru koja kaska osam bodova. Ulcinjani su u seriji od dvije, a Danilograđani od tri pobjede. Ono što je interesantno Otrant nikada nije uspio da savlada današnjeg rivala, a Iskra je dobila prethodna tri duela, sva tri minimalcem.
Drugoplasirani Grbalj u Radanovićima dočekuje četvrtoplasirani Kom. Ekipa sa primorja je u prethodnom kolu ubjedljivo poražena od Iskre, čime je prekinula seriju od šest vezanih trijumfa, dok su Zlatičani u nastavku sezone ostvarili samo jednu pobjedu, uz tri poraza i remi u prošlom kolu.
Rudar će prvu pobjedu u drugom dijelu sezone tražiti protiv pretposljednjeg Igala na svom terenu. Pljevljaci su na sredini tabele sa 33, Igalo je u opasnoj zoni sa 24 boda (koliko ima i Podgorica).
Dva tima koja dijele šesto mjesto, Berane i Lovćen, sastaće se međusobno. Duel se igra na Gradskom stadionu u Beranama.
Posljednji duel ove runde igra se sjutra – „fenjeraš“ Internacional dočekuje Podgoricu u Nikšiću u derbiju začelja. Internacional je posljednji na tabeli sa 15 bodova, devet manje od gradskog rivala.
RASPORED
Nedjelja
Otrant – Iskra (14.00h)
Berane – Lovćen (14.30h)
Grbalj – Kom (14.30h)
Rudar – Igalo (15.00h)
Ponedjeljak
Internacional – Podgorica (14.00h)