Search
Close this search box.

Senzacija u pustinji Kalifornije: Đoković ispao od 123. tenisera svijeta

Senzacija u Indijan Velsu – prvi teniser svijeta Novak Đoković završio je nastup u trećem kolu, pošto je eliminisan od 123. igrača na ATP listi, Italijana Luke Nardija u tri seta – 6:4, 3:6, 6:3.

Meč je trajao dva sata i 22 minuta.

Đoković je bio neprepoznatljiv, odigrao je jedan od najlošijih mečeva u posljednje vrijeme, ali to svakako ne umanjuje uspjeh 20-godišnjeg Italijana koji je bio odličan, pogotovu u trećem setu.

U prvom setu razliku je napravio brejk Nardija u petom gemu, koji je bez problema sačuvao do kraja.

U drugom dijelu igre, srpski as je poveo 2:0, ali je Nardi ekspresno vratio brejk i izjednačio na 2:2.

Petostruki šampion kalifornijske pustnje potom je vezao tri gema i trasirao put ka trećem setu.

Italijan je u setu odluke domonirao i brejkom u šestom gemu završio posao i to u velikom stilu – asom.

Nardi je postao prvi „laki luzer“ koji je dobio Novaka.

Uz to je i najslabije rangirani teniser koji je izašao kao pobjednik protiv Beograđanina, računajući grend slem i masters turnire.

Dvadesetogodišnjak iz Pesara ispao je u drugom kolu kvalifikacija, međutim upao je u glavni žrijeb nakon povlačenja Tomasa Martina Ečeverija.

Na startu je bio bolji od Kineza Džidžen Džanga, a njegov naredni rival biće domaći igrač Tomi Pol.