Search
Close this search box.

Rubljov preokretom do druge masters titule u karijeri

Stigao je u Madrid sa četiri vezana poraza, a večeras je osvojio drugu masters titulu u „Magičnoj kutiji“ – Andrej Rubljov je u velikom finalu poslije preokreta savladao Kanađanina Feliksa Ožea-Alijazima u tri seta – 4:6, 7:5, 7:5 nakon dva sata i 50 minuta velike borbe.

Rus je u Madridu došao do druge masters titule, nakon što je prošle godine najbolji bio u Monte Karlu.

Ovo je njegova 16. titulau karijeri, druga u sezoni.

Kanađanin je bolje ušao u meč, poveo je 4:1 uz dupli brejk, Rubljov je uspio da vrati jedan servis, međutim Alijazim je sa 6:4 riješio uvodni dio igre u svoju korist.

U drugom setu obojica su čuvala servise sve do 12. gema, kada je Rubljov iskoristio drugu set loptu na servis rivala i uveo meč u treći set.

U setu odluke Alijazim je konstantno bio pod pritiskom protivnika, ali je uspio da poništi pet brejk lopti u tri različita gema, međutim popustio je ponovo u 12. gemu kada je servirao za taj-brejk – tada je Rubljov iskoristio prvu meč loptu i stigao do pehara.

Na putu do titule, pored Alijazima, redom je bio bolji od Fakunda Bagnisa, Alehandra Davidoviča Fokine, Talona Grikspura, branioca titule Karlosa Alkaraza i Tejlora Frica.

Titulu u ženskoj konkurenciji osvojila je Iga Švjontek, koja je u subotu sa 2:1 pobijedila prošlogodišnju šampionku Arinu Sabalenku.