Search
Close this search box.

Majami: Siner ispustio set, Marožan „počistio“ Runea za 59 minuta

Janik Siner plasirao se u osminu finala mastersa u Majamiju.

Treći reket svijeta bio je bolji od Holanđanina Talona Grikspura poslije preokreta u tri seta – 5:7, 7:5, 6:1 nakon dva i po sata igre.

Grikspur je igrao odlično sve do završnice drugog seta, kada je posustao, a to je momak iz Južnog Tirola znao da iskoristi, dok je treći set bio rutina za šampiona Australijan opena.

Holanđanin je u 11. gemu iskoristio drugu brejk šansu, a onda odservira za prvi set. U drugom setu Siner je propustio set loptu kod 5:4 na servis rivala, ali je u narednom iskoristio treću set loptu i uveo meč u treći set.

U setu odluke nije bilo nikakve dileme – Siner je dominirao i ostavio protivnika na samo jednom gemu.

Od US opena Siner je upisao 37 pobjeda i samo tri poraza.

Janik će za četvrtfinale igrati sa boljim iz meča Martin Dam – Kristofer O’Konel.

Plasman među 16 najboljih izborio je još jedan Italijan Mateo Arnaldi, koji je savladao Denisa Šapovalova – 6:3, 7:6. Kanađanin je u prošlom kolu izbacio Stefanosa Cicipasa, ali i dalje traži pravu formu, tek je 126. teniser svijeta.

Jedan od najtežih poraza u karijeri doživio je sedmi teniser svijeta Holger Rune – Danca je za 59 minuta sa terena „počistio“ Fabijan Marožan – 6:1, 6:1.

Mađar igra odlično na mastersima, prošle godine je u Rimu uspio da šokira Karlosa Alkaraza, a za prolaz u osminu finala igraće protiv Australijanca Alekseja Popirina.

Titulu na Floridi brani Danil Medvedev, a prvi nosilac je Karlos Alkaraz.