Search
Close this search box.

Liga konferencija: Dinamo slavi Japanca, Jovetić sa Olimpijakosom eliminisao Ferencvaroš

Fudbaleri Dinamo Zagreba ostvarili su ogroman uspjeh – „modri“ su izborili plasman u osminu finala Lige konferencija, pošto su večeras pred svojim navijačima eliminisali španski Betis.

Prije sedam dana u Andaluziji bilo je 1:0 za izabranike Sergeja Jakirovića, koji su večeras na „Maksimiru“ odbranili pobjedu (1:1).

„Zeleno-bijeli“ su vodili na poluvremenu golom Sedrika Makambua petom iz 38. minuta, a pogodak za izjednačenje i veliko slavlje postigao je Japanac Takuro Kaneko u 59. minutu.

Plasman među 16 najboljih izborio je i crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić sa Olimpijakosom.

Atinjani su izbacili Ferencvaroš Dejana Stankovića (2:0), pošto su i prije sedam dana u Pireju i večeras u Budimpešti slavili minimalnim rezultatom.

Oba gola postigao je Ajub El Kabi, večeras sa bijele tačke na isteku 45. minuta.

Jovetić je dobio šansu u 79. minutu, upravo umjesto Marokanca.

Šampion Lige Evrope iz 2022. Ajntraht Frankfurt ispao je već u 1/16 finala trećeg po kvalitetu evropskog takmičenja.

Frankfurt je eliminisan od belgijskog Rojal Uniona. Nakon što u Belgiji nije bilo pobjednika (2:2), večeras je lider Jupiler Pro lige bio bolji usred Frankfurta (2:1) pred oko 60 hiljada domaćih navijača.

Ajaks je poslije produžetaka uspio da ‘preživi’ Bode Glimt.

Prošlog četvrtka „kopljanici“ su u Amsterdamu izbjegli poraz sa dva gola u sudijskoj nadoknadi (2:2), a večeras u Norveškoj domaćin je izborio produžetak u 83. minutu (Patrik Berg), a gol odluke postigao je Kenet Tejlor u 114. minutu.

Servet je bio uspješniji od Ludogoreca ukupnim rezultatom 1:0, Molde je eliminisao Legiju sa ukupnih 6:2, a podjednako ubjedljiv bio je Šturm koji je lako eliminisao Slovan (5:1).

Prolaz u osminu finala kao pobjednici grupa još ranije ovjerili su Fenerbahče, PAOK, Lil, Aston Vila, Fiorentina, Makabi Tel Aviv, Viktorija Plzenj i Makabi Tel Aviv.