Search
Close this search box.

Indijan Vels: Sabalenka sa ivice ambisa do treće runde

Aktuelna viceprvakinja Indijan Velsa, Arina Sabalenka, bila je na ivici ambisa, ali uspjela je da se domogne treće runde.

Bjeloruskinja je poslije velikog preokreta savladala Amerikanku Pejton Sterns – 6:7, 6:2, 7:6 nakon skoro tri sata velike borbe.

U prvom setu teniserke su razmijenile po dva brejka, a u taj-brejku bolje se snašla Amerikanka (7-2).

Dvostruka grend slem šampionka bila je ubjedljiva u drugom setu, pa je pobjednika odlučivao treći odlučujući.

Sterns je napravila brejk pri rezultatu 4:4 i došla u situaciju da odservira za najveću pobjedu u karijeri. Imala je Amerikanka 40:0, a onda i prednost, ali sve četiri meč lopte poništila je Arina.

Ni tu nije bio kraj drame, Sterns je ponovo oduzela servis rivalki i dobila drugu priliku da završi meč. Ni tu nije iskoristila, pa se ušlo u novi taj-brejk.

Sabalenka je povela 6:3, došla do višestrukih meč-lopti, Amerikanka je izjednačila na 6:6, ali nakon promjene strana, Bjeloruskinja je vezala dva poena i konačno slomila otpor tri godine mlađe protivnice.

Njena rivalka u trećem kolu biće Britanka Ema Radukanu.

Poznato je i da će turnir u kalifornijskoj pustinji dobiti novu šampionku, nakon što Jelena Ribakina povukla zbog povrede.