Search
Close this search box.

„Farmaceuti“ se ne zaustavljaju: Bajer silan u Frankfurtu za 48. utakmicu zaredom bez poraza

Bajer Leverkuzen nema namjeru da stane – izabranici Ćabija Alonsa deklasrali su Ajntraht u Frankfurtu (5:1) u utakmici 32. kola Bundeslige.

Ovo je 48. utakmica „farmaceuta“ zaredom u kojoj nisu poraženi, čime su izjednačili rekord Benfike koja je to uspjela u periodu od 1963. do 1965. godine.

Leverkuzen ruši rekorde, a dvije utakmice ga dijele da postane prva ekipa koja je osvojila „salataru“ bez poraza.

Bajer je poveo u 12. minutu golom Granita Džake, odgovorio je domaćin u 32. preko Uga Eketikea.

Vođstvo novom šampionu Njemačke vratio je Patrik Šik u 44. minutu.

Na 3:1 povisio je Pjero Palasios sa bijele tačke, a već u 77. minutu Žeremi Frimpong pogađa za plus tri.

Tačku na meč stavio je Viktor Bonifejs sa penala u 89. minutu.

Leverkuzen je već osvojio jedan trofej, a mogao bi sezonu da kruniše sa tri pehara – 25. maja igraće za trofej u Kupu Njemačke, rival je Kajzerslautern u Berlinu, a „farmaceuti“ su jako blizu finala Lige Evrope, pošto su u prvom meču polufinala brejknuli Romu na „Olimpiku“ (2:0), revanš je idućeg četvrtka na „Baj areni“.