Za što časniji oproštaj od sezone za zaborav

Foto: Zadar/Zvonko Kucelin

Sezonu za zaborav u ABA ligi, sezonu u kojoj su upisali svega dvije pobjede, košarkaši Mornara završavaju danas - Barani u podne dočekuje Igokeu u okviru posljednjeg, 30. kola ligaškog dijela regionalnog takmičenja.

Mornar će pokušati pobjedom da se oprosti od navijača.

„Kao što smo najavili, odigraćemo sve utakmice do kraja fer i maksimalno pošteno, da se što časnije oprostimo od ove sezone. Naravno, sezona je bila neuspješna i za zaborav je. Kao kada smo bili ponosni na igranje polufinala ABA lige, te na košarku koju smo tada demonstrirali, tako i sada moramo biti svjesni situacije u kojoj se nalazimo“, kazao je trener Barana, Mihailo Pavićević.

Mornar čeka konačnu odluku o proširenju lige, odnosno da li će i naredne sezone biti učesnici ABA lige.

Bosna Igokea Bosna BH Telecom Ednan Turalic

Bosna through Igokea to the quarterfinals with Partizan

Veterani sahisti SSCG

Sixth place for the Montenegrin veteran team at the World Championship

„Ne držimo konce u svojim rukama. Nadamo se tom proširenju koje bi za nas značilo i dalje prvoligaški status, ali, svakako, i da se to ne desi Mornar ne bi bio prvi klub koji je „tonuo“, pa se zatim vraćao na svoje pobjedničke staze“, poručio je Pavićević.

Igokea je u prvom ovosezonskom meču ova dva tima slavila u Laktašima poslije produžetka (101:77).

„Želja nam je da se maksimalno korektno i sportski oprostimo od ove sezone. Naravno, nadamo se i tom proširenju lige jer bi onda ostali u ABA 1 društvu i naredne godine“, kazao je košarkaš Mornara, Lovro Buljević.


Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

(VIDEO) Ivanovic: Work on the roof repair of the Morača Sports Complex begins this week, will cost 940,000 euros

Podgorica, Sports

28.04.2026.

Ruud saves two match points and continues his path to defending his title

Perović suspended for nine months for insulting judges and delegates

FIFA introduces a new feature: Erasing even cards after the group stage

Three names in the running for Real Madrid's bench, Mourinho first pick