EUROPEAN LEAGUE

Roma ponovo razočarala, Dinamo izvukao bod protiv Hakšabanovića u 96, Dajč na debiju srušio Porto

Foto: AS Roma/X

Fudbaleri Rome još jednom su razočarali svoje navijače - ekipa Đan Pjera Gasperinija poražena je večeras na "Olimpiku" od Plzenja (2:1) u trećem kolu Lige Evrope.

Češki sastav je poveo u 20. minutu golom Prinsa Adua, da bi samo 120 sekundi kasnije prednost gostiju udvostručio Čeik Suare.

„Vučica“ je početkom prvog poluvremena uspjela da prepolovi minus, tačnije Paulo Dibala koji je bio precizan sa bijele tačke. Međutim, do kraja se rezultat nije mijenjao, pa su Rimljani ostali na tri boda, dok Plzenj ima sedam i nalazi se u samom vrhu tabele ligaške faze.

Dinamo Zagreb je izvukao bod na gostovanju Malmeu – 1:1.

Juniorke OK Budva

Juniors from Buducnost and Budva take the lead in the fight for a place in the championship finals

Janja Dragisic KSCG

Montenegrin talent overseas: Janja Dragišić at college in America

„Modri“ su izbjegli poraz u šestom minutu sudijske nadoknade, kada je rezervista Monsef Bakrar pogodio za poravnanje.

Domaćin je vodio od finiša prvog poluvremena, golom Oskara Levickog.

Sead Hakšabanović proveo je na terenu 69 minuta, dok je Andrej Đurić dobio šansu u 93. minutu.

Dinamo ima sedam bodova, Malme svega jedan.

Veliku pobjedu, prvu poslije 17. avgusta ostvario je Notingem Forest – nekadašnji prvak Evrope slavio je na „Selhurst parku“ protiv Porta – 2:0 i to na debiju Šona Dajča.

„Šumare“ su do trijumfa vodili Morgan Gibs Vajt i Igor Žezus golovima sa penala u 19, odnosno 77. minutu.

Prava goleada viđena je u Francuskoj, gdje je PAOK savladao Lil (4:3) u meču koji je sudio naš arbitar Nikola Dabanović.

Gosti su vodili 3:0, Lil je smanjio na 3:2, ali Andrija Živković je drugim golom (uz to promašio penal) vratio PAOK na plus dva, da bi domaćin preko Igamana samo ublažio poraz.

Lil je u samom finišu postigao gol za izjednačenje, ali je poništen zbog faula u napadu.

Dabanović je podijelio pet žutih kartona i jedan crveni u foto-finišu, a dosudio je i penal, koji u gol nije pretvorio Živković.

Fejnord je nakon preokreta savladao Panatinaikos pred svojim navijačima (3:1), a Seltik je takođe nakon što je gubio, uspio da dobije Šturm u Glazgovu (2:1).

Selta je u Vigu bila bolja od Nice (2:1), Frajburg je na svom terenu nadigrao Utreht (2:0).

Midtjland je u Bačkoj Topoli ubjedljivo slavio protiv Makabija iz Tel Aviva (3:0), Jang Bojs je u goleadi bio bolji od Ludogoreca (3:0).

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

The last quarter turned the tide: SC Derbi defeated Sutjeska and took a 1:0 lead in the series

Sports

23.04.2026.

Savić and Trabzon in the semifinals of the Turkish Cup, Onana the hero

Adžić close to returning to the field

Valverde leaves, Terzić comes in: Bilbao prepares coaching change

Atletico find replacement for Griezmann