Society

Radojević: Najoštrije osuđujemo devastaciju spomeničke baštine iz antifašističke borbe u našem gradu

foto: SUBNOR

SOBNOR-a Crne Gore najoštrije osuđuje skrnavljenje spomenika Josipu Brozu Titu na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog u samom centru grada.

” Najoštrije osuđujemo devastaciju spomeničke baštine iz antifašističke borbe u našem gradu, u ovom slučaju pokušaj skrnavljenja Spomenika Josipu Brozu Titu na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog u samom centru grada. Na postamentu Titovog Spomenika , nalazi se crvena boja i to preko imena nekadašnjeg predsjednika SFRJ.  Oštro dižemo glas i zahtijevamo od nadležnih institucija da se otkriju počinioci ovog anticivilizacijskog čina te da se primjereno sankcionišu i obavijeste javnost o preduzetim mjerama”, kazao je Radojica Radojević, predsjednik SOBNOR-a Crne Gore.

Ističe da SOBNOR Crne Gore, kao nastavljač njegovanja revoluconarnih tradicija i izvorne ideje slavnog NOB-a koji drži do, slobode, patriotizma i antifašizma, koji čuva uspomenu na poginule borce NOR-a, žele da opomenu protogoniste ovakvih i sličnih ataka na slobodarsku tradiciju našeg naroda, da se okanu svega što vrijeđa antifašistička osjećanja.

vlasdo 569x900 1

Farmers and milk processors in front of the Ministry tomorrow: Joković did not fulfill his promise

Miodrag Misko Jovanovic foto tvpg

Jovanović: We have known from day one that Duško was shot with two weapons

“SOBNOR-a Crne Gore kao i u ranijem periodu, će energično i oštro suprostaviti svim onim snagama i pojedincima koji negiraju NOP, a veličaju, fašizam i poražene snage. Pozivamo sve antifašiste i časne ljude da se uključe u borbu protiv povampirenog fašizma bilo koje vrste, nacionalizma i istorijskog revizionizma”, poručio je Radojević.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Pioneers lost to Portugal, Savić: We played as much as the opponent allowed us to

Sports

29.04.2026.

Tomorrow the premiere of the documentary about the para-tennis player Fillip Radović

Sutjeska welcomes SC Derbi

Nine years of partnership: CGES continues to support Paralympians

Goalkeeper who knocked out opposing player receives maximum suspension, club forfeits all of his salary