"Ovakvi ispadi ne predstavljaju samo napad na ličnost, već i na institucije države

Ženski klub Skupštine: Jasno i odlučno dižemo glas protiv govora mržnje ka bilo kojoj ženi

Photo: Parliament of Montenegro

Mi, članice Ženskog kluba Skupštine Crne Gore, najoštrije osuđujemo svaki oblik vrijeđanja i omalovažavanja žena, naših koleginica, koje obavljaju javne funkcije u Crnoj Gori, saopšteno je iz tog kluba.


„Kao Ženski klub, jasno i odlučno dižemo glas protiv govora mržnje usmjerenog ka bilo kojoj ženi. Vjerujemo da ovakvi negativni obrasci ponašanja moraju biti sistemski prepoznati i odlučno iskorijenjeni“, navodi se u saopštenju.

Prema njihovim riječima, poslednji u nizu ovakvih napada usmjeren je na ministarku turizma, gospođu Simonidu Kordić, „koja je putem društvenih mreža izložena brutalnim, vulgarno intoniranim i verbalno agresivnim napadima od strane pojedinaca“.

„Ovakvi ispadi ne predstavljaju samo napad na ličnost ministarke Kordić, već i na institucije države Crne Gore, kao i na temeljne društvene vrijednosti koje treba da počivaju na uzajamnom poštovanju, kulturi dijaloga i zaštiti dostojanstva svakog građanina. Ne smijemo dozvoliti da bilo koja žena u Crnoj Gori bude izložena nasilju, uvredama ili prijetnjama“, stoji u saopštenju.

Pozivali su Upravu policije i nadležno Tužilaštvo da reaguju.

„Bez odlaganja identifikuju i procesuiraju lica odgovorna za ove sramotne napade. Nedopustivo je da se ovakvo ponašanje toleriše i da bilo koja žena u Crnoj Gori bude izložena nasilju, uvredama i prijetnjama, samo zato što vrši javnu funkciju“, kažu iz Ženskog kluba.

Dodaju da očekuju od nadležnih institucija da hitno preduzmu sve neophodne mjere.

prodavnica market foto pixabay

Prodavnice neće raditi tri dana

Gradski.me

TS: Decision made to re-announce public announcement for the selection of eight special prosecutors

„Kako bi počinioci bili adekvatno sankcionisani, a javnosti poslata jasna poruka: u Crnoj Gori nema mjesta za nasilje, uvrede i degradaciju ženskog dostojanstva“, zaključuje se u saopštenju.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Dušan Banićević arrives in Primorac

Sports

30.04.2026.

Bonga is the best defender in the ABA League

Lukovac wins singles final and doubles title at ITF tournament in Shkodra 

Young "falcons" await rivals: World Cup draw on May 21st in Zurich

Buducnost Juniors take the lead in the semifinals of the Montenegrin Championship