Joković: Dogovoreno da se višak mlijeka izveze u zemlje regiona

jokovic3
Foto: Gradski.me
Ministar poljoprivrede Vladimir Joković je nakon sastanka sa stočarima, predstavnicima mljekara i trgovačkih lanaca kazao da je dogovoreno da se višak mlijeka izveze u zemlje regiona gdje će se obraditi i pakovati u trajna pakovanja, piše Pobjeda.

Trgovci su, kako je dodao, kazali da su spremni da smanje uvoz mlijeka kako bi se riješio problem malih mljekara kojima je posljednjih dana obustavljen otkup mlijeka.

Ministar je kazao da će Ministarstvo snositi troškove transporta mlijeka u okolne zemlje radi prerade.

Joković je kazao da je riječ o globalnoj krizi uzrokovanoj smanjenjem izvoza mlijeka iz Evrope zbog situacije na Bliskom istoku te da se ovo nije moglo predvidjeti.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

Kultura

Zabava

Društvo

Svijet

RTV PG AI Novinar