urbicid i nelegalna gradnja najveći problemi

Žugić: Ekološka Crna Gora nema alternativu

Foto: Opština Žabljak

Predsjednik Opšine Žabljak Radoš Žugić poručio je da ideja ekološke Crne Gore cilj koj nema alternativu.

„Na Žabljaku, 20. septembra 1991. godine, Crna Gora je proglašena za prvu ekološku državu na svijetu. Na našu žalost, deklaracija u mnogim segmentima nije zaživjela. Divlje deponije, eksploatacija pijeska i šljunka iz korita rijeka, nekontropisana sječa šume, nelegalna gradnja. Sve je to nešto što je ostavilo u sjenci jednu divnu zamisao koja bi trebalo da bude putokaz generacijama koje dolaze“, rekao je Žugić.

Žugić navodi da je ta opština u prethodne tri godine sanirala gradsku deponiju uz maksimalno čuvanje životne sredine i okoline.

matokankaras

(VIDEO) Kankaraš: Škola je postala neozbiljna zbog frekvencije kojom pristižu dojave

Momo Koprivica foto skupstina me

Koprivica: 171 godina od donošenja Zakonika – istorijski temelj pravde i državnosti Crne Gore

„Isključili smo azbest-cementni vodovod iz užeg gradskog jezgra. Uradili smo projekat rekonstrukcije glavnog vodovoda, od izvorišta do sabirnog bazena, takođe azbest-cementnog. Dobili smo sredstva i raspisan je tender za izvođenje radova. Kandidovali smo za državni budžet projekat nabavke kompletne opreme za tretman čvrstog komunalnog otpada na teritoriji naše opštine. Sanirali smo divlje deponije“, naglasio je Žugić.

Takođe ističe da ostaje neriješen najveći problem – urbicid i nelegalna gradnja.

„Puno je izazova na ovom putu. Očuvanje životne sredine i postizanje određenih standarda, često znači i konkretne poteze i borbu. Znači i zamjeranje i prekor. Nije dovoljan prosti politički narativ, bez konkretnih poteza. Duboko vjerujem u ekološku i evropsku Crnu Goru. Lokalna samouprava na čijem sam čelu, takvu politiku će i dalje sprovoditi“, zaključio je Žugić.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Preko 12 miliona ljudi potpisalo peticiju da Mbape napusti Real

Sport

06.05.2026.

Mujović i Božović doveli zlatnog sponzora odbojkašicama i odbojkašima Budućnosti

Dedivanović na turniru Svjetske lige u Berlinu

Bajern i Pari Sen Žermen za finale

Danas revanš utakmice polufinala Kupa Crne Gore