Dobro jutro, Podgorice

Gledajte Jutarnji program: Ko stoji iza zlostavljanja više od 30 pasa u Klikovačama i kada će se otvoriti novi KCCG vrijedan 313 miliona eura u Podgorici?

dfdf603b 6b8b 4722 81c0 f7543e0038f9
Foto: RTV PG
U četvrtak ujutro, od 7 do 9 sati, u Jutarnjem programu donosimo različite, ali jednako važne priče koje se tiču svakodnevnog života građana. Emisiju za vas u studiju uređuje i vodi Magdalena Čelanović, dok aktuelnosti sa terena donosi Nikola Radović.  

Jutro otvaramo pričom o Veruši – danas zatvoreno odmaralište, a nekada mjesto koje mnogi Podgoričani pamte po prvim druženjima i ljetnjim uspomenama. O mogućoj rekonstrukciji, otvaranju i budućnosti Veruše razgovaramo sa Stefanom Vešovićem, sekretarom za socijalno staranje Glavnog grada.  

U studiju potom govorimo o digitalnoj platformi „E-konsultacije“ i pitanju koliko se glas građana ubuduće može čuti u procesu donošenja odluka. O tome kako ovaj sistem funkcioniše i šta donosi Podgoričanima razgovaramo sa Slađanom Anđušić, sekretarkom za lokalnu samoupravu i saradnju sa civilnim društvom Glavnog grada.  

Slijedi pregled najvažnijih vijesti do 8 sati, a nakon toga tema jutra – slučaj zlostavljanja više od 30 pasa u Klikovačama. O tome kako je slučaj otkriven, šta se dešavalo na terenu i kakve su reakcije javnosti razgovaramo sa Martom Darmanović iz podgoričkog Azila i Sandrom Gačević iz „Alternative Crna Gora“.  

Donosimo i priču o najvećem zdravstvenom projektu u zemlji – novom Kliničkom centru vrijednom 313 miliona eura i francuskom modelu koji bi trebalo da unaprijedi cijeli zdravstveni sistem. O planovima i očekivanjima govoriće dr Milena Cojić, državna sekretarka u Ministarstvu zdravlja.

Prelistavamo naslove sa portala, saopštavamo servisne informacije, sport i vremensku prognozu, a Jutro zaokružujemo uz najvažnije informacije iz grada i zemlje.

Kompletan sadržaj programa, biće dostupan na YouTube kanalu “DOBRO JUTRO PODGORICE“.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

Kultura

Zabava

Društvo

Svijet

RTV PG AI Novinar