Search
Close this search box.

Ženeva: Đoković spasio četiri set lopte, pa „oduvao“ Holanđanina sa terena za plasman u polufinale

Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Ženevi, pošto je bio bolji od Holanđanina Talona Grikspura sa 2:0 - 7:5, 6:1 poslije 78 minuta igre.

Prvi nosilac turnira u gradu poznatom kao „Prestonica mira“ u prvom setu je pri rezultatu 5:4 u korist rivala, spasio tri vezane set lopte, a onda i četvrtu, nakon čega je izjednačio na 5:5.

Kao i mnogo puta u karijeri, kada se izvuče iz teških situacija, osvajač 24 grend slem titule „proradi“, tako je bilo i ovoga puta – nakon 5:5 „oduvao“ je protivnika sa terena. Prvo je u 11. gemu uvodnog dijela igre iskoristio petu brejk loptu i potom sa nulom odservirao za 1:0.

U drugom setu nastavio je seriju, poveo 4:0 i trasirao put ka rutinskom trijumfu.

On je postao najstariji polufinlista ikada u Ženevi (37 godina i jedan dan).

Njegov naredni rival biće Čeh Tomaš Mahač koji je sa 2:0 savladao talentovanog Amerikanca Aleksa Mikelsena.

Đokoviću će turnir u Ženevi na kom nastupa prvi put poslužiti kao priprema za Rolan Garos, a danas je obavljen žrijeb u Parizu. Opširnije o tome možete pročitati ovdje.