Search
Close this search box.

Remi u Minhenu: Bajern u finišu ispustio pobjedu, Vinisijus približio Real finalu

Fudbaleri Bajern Minhena i Real Madrida remizirali su večeras (2:2) na „Alijanc areni“ pred oko 75 hiljada gledalaca, u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Njemački velikan je večeras bio za nijansu bolji rival, ali gost je imao raspoloženog Vinisijusa Žuniora.

Sve u svemu, jasno je da će revanš u Madridu koji je na programu naredne srijede, odlučiti ko će u veliko finale, a utisak je da obje ekipe imaju podjednake šanse za prolaz, možda „merengesi“ za nijansu više zbog domaćeg terena.

Apsolutni vladar elitnog takmičenja vodio je na poluvremenu golom Vinisijusa, domaćin blickrigom od 53. do 57. minuta preokrenuo na 2:1 golovima Liroja Sanea i Harija Kejna (sa penala), a konačan ishod postavio je Brazilac sa penala sedam minuta prije isteka regularnog toka.

Navijači Bajerna napravili su sjajnu koreografiju, koju su posvetili nedavno preminuloj legendi svjetskog fudbala, Francu Bekenbaueru.

Bajern je mnogo bolje ušao u meč, u prvi desetak minuta po dvije dobre prilike imali su Sane i Kejn, ali Andrij Lunjin se u dva navrata istakao, pogotovu kod prvog pokušaja Njemca već u 40. sekundi utakmice.

„Kraljevski“ klub je praktično iz prvog pravog izleta ka golu rivala stigao do prednosti u 24. minutu. Toni Kros je loptom kroz sredinu „pocjepao“ odbranu rivala, Vinisijus Žunior lažnim kretanjem zbunio defanzivce, izašao sam na Manuela Nojera i zatresao mrežu.

Posljednju priliku da se rezultat promijeni do poluvremena imao je domaći sastav. Hari Kejn je šutirao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, „gađao“ je golmanov ugao, ali lopta je prohujala pokraj stative.

U sedmom minutu nastavka malo je nedostajalo da Real duplira prednost – nakon sjajne tranzicije Kros e plasirao loptu sa 15-ak metara, ali Nojer je fenomenalno odbranio.

A onda blickrig Bavaraca i preokret za nepuna četiri minuta. Prvo je u 53. minutu Sane primio loptu od Konrada Lajmera, ušao sa desnog krila u šesnaesterac, namjestio loptu na lijevu i topovskim udarcem pogodio bliži ugao.

U 57. minutu Lukas Vaskez je naivno oborio Džamala Musijalu, a sudija Klemon Turpan bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Kejn i poslao loptu u jednu, a Lunjina u drugu stranu. Bio je ovo 43. pogodak Engleza na 42. utakmici ove sezone.

Novo uzbuđenje pred golom gostiju već u 65. minutu – Kejn je šutirao sa sedam metara, ali Antonio Ridiger je blokirao njegov udarac i odbio loptu u korner. Nakon ubacivanja iz ugla pokušao je Erik Dajer glavom, ali pravo u Lunjina.

U 79. minutu prilika za Real. Luka Modrić je poslao izvanrednu loptu za Vinisijusa koji je lako pobjega Kimu, ali je Nojer skratio ugao i spriječio siguran pogodak.

Četiri minuta kasnije izjednačenje. Kim je srušio Rodriga u svom kaznenom prostoru, a precizan sa 11 metara bio je Vinisijus koji je svojim drugim pogotkom postavio konačan ishod.

Zanimljivo da Karlo Anćeloti ni na devetom meču nije izgubio meč protiv Bajerna kao trener (šest pobjeda i tri remija).

Sjutra od 21 sat Borusija Dortmund će na „Vestfalenu“ ugostiti Pari Sen Žermen.