Pljevlja: Uhapšeno 10 osoba, vozili pod dejstvom kokaina, marihuane, metamfetamina i alkohola, izrečeno oko 6.500 eura novčanih kazni

Foto: Pixabay

Pripadnici saobraćajne policije Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja u sklopu lokalnih akcija Alkohol i PAS u proteklih 24 časa lišili su slobode 10 vozača, od kojih su pet državljani Republike Srbije koji su vozilima upravljali pod dejstvom alkohola, kokaina, metamfetamina i marihuane, dok je zbog istih prekršaja kažnjeno pet crnogorskih državljana od kojih je jedno lice iz Pljevalja osuđeno na 60 dana zatvora, saopšteno je iz UP.


Od strane sudija za prekršaje, dodaju, izrečeno je oko 6.500 eura novčanih kazni, dok su za tri lica suđenja predviđena danas.
„Zbog vožnje pod dejstvom opojne droge kokain, lišena je slobode A.B.(24) državljanka Republike Srbije. Ona je na sudu za prekršaje kažnjena novčanom kaznom u iznosu od 1.200 eura. Lišen je slobode S.M.(36) državljanin Republike Srbije, za kojeg je testiranjem utvrđeno da je vozilom upravljao pod dejstvom opojnih droga metamfetamin i kokain. Kažnjen je novčanom kaznom u iznosu od 1.200 eura od strane sudije za prekršaje“, navodi se u saopštenju.
Zbog upravljanja vozilom pod dejstvom opojne droge marihuana lišeni su slobode državljani Republike Srbije M.M. (36) i A.P.(26) i kažnjeni sa po 1.200 eura novčane kazne na sudu za prekršaje, dok je istim novčanim iznosom kažnjen i Z.D.(26) iz Tivta koji je odbio testiranje na prisustvo psihoaktivnih spupstanci u organizmu.
Lišen je slobode D.P.(48) iz Pljevalja za kojeg je alkotestiranjem utvrđeno prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 2,33 g/kg. On je zbog počinjenog prekršaja kažnjen na sudu zatvorskom kaznom u trajanju od 60 dana!
Lice M.B.(32) iz Pljevalja za kojeg je testiranjem utvrđeno prisustvo alkohola u koncentraciji od 1,14 g/kg alkohola u organizmu je lišen slobode i kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 450 eura.
„Zbog vožnje pod dejstvom benzodiazepina lišen je slobode L.B.(20) iz Pljevalja, dok su zbog vožnje pod dejstvom alkohola u organizmu lišeni slobode V.K.(45) državljanin Republike Srbije, kod kojeg je izmjereno 2,20 g/kg i M.V.(35) iz Pljevalja kod kojeg je izmjereno 1,74 g/kg alkohola u organizmu. Ova lica će danas biti privedena sudiji za prekršaje“, zaključuje se u soapštenju UP.

Sudovi Visi Vrhovni

Aleksić ostaje u pritvoru, terete ga za napad na „škaljarce“ Markovića i Jovanovića

puska i municija pronadjeni u blizini kuce bp

Bijelo Polje: Lice skrivalo pušku i municiju u blizini kuće, pronađeno četiri komada oružja i 188 komada municije

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Radonjić: Moramo do pobjede protiv Bokelja

Sport

19.05.2026.

„Difovci“ skinuli PMF sa trona

Partizan imao dobijen meč, pa preživio dramu za pobjedu

U toku pregovori sa strateškim partnerom za FK Budućnost, gradonačelnik optimista da će doći do dogovara

Pionirke Sea Starsa šampionke Crne Gore

RTV PG AI Novinar