"Zato i iz komšiluka oštre zube na nas"

Begović: Da nijeste slučajno očekivali „reformisani“ DPS?

Foto: PR Centar

Da vas nije nešto iznenadilo ovih dana? Da nijeste slučajno očekivali “reformisani” Dps?, upitao je univerzitetski profesor Mark oBegović na društvenoj mreži "Facebook".

„Dps ostaje ono što je i bio – kancer svega crnogorskog. I dalje proizvodi i održava političku kastu koja donosi odluke umjesto građana“, kazao je Begović.

On je istakao da zbog toga nema kvalitativnih promjena.

„Zato i iz komšiluka oštre zube na nas, jer država ne znači ni ime, ni zastava ni teritorija, već sistem vrijednosti. A taj sistem je razgrađivan posljednjih 35 godina, jer je na ruševinama istog najlakše (ratno) profitirati“, kazao je Begović.

Predrag Zenovic foto gradski me 2. jul 2024

Zenović: U narednim danima ili sedmicama formalno sazivanje ad hok grupe za ulazak Crne Gore u EU

REFERAT 27. april 2026

Vraneš: Višedecenijski maćehinski odnos države prema sjeveru došao na naplatu; Babović: Ekonomske prilike glavni razlog odlaska sa sjevera

Kako kaže, zato ni danas „nijesu donijeti ključni zakoni koji bi označili stvarni početak reformi“:

„Zakon o Vladi, Zakon o Skupštini Crne Gore, povezivanje svih registara (da znamo koliko ljudi zaista živi u državi i da nema više glasača nego punoljetnih građana), Zakon o utvrđivanju porijekla imovine, da se oduzme ono što je stečeno nelegalnim putem (i vrati Crnoj Gori)“, zaključio je Begović.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Studenti položili najvažniji ispit: SC Derbi u meču sezone savladao Zadar i izborio opstanak bez baraža

Sport

27.04.2026.

Budućnost Voli šampion u konkurenciji mlađih pionira

Jokić kažnjen 50.000 dolara zbog incidenta na kraju meča sa Minesotom

Aleksandar Nedović preuzima Mladost

Šćepanović više nije trener Mladosti