Svijet

Tramp veoma zadovoljan novim sirijskim rukovodstvom

Foto: AP

Predsjednik SAD Donald Tramp veoma je zadovoljan novom vladom Sirije.

„Sjedinjene Države su veoma zadovoljne rezultatima prikazanim“ od preuzimanja vlasti, naveo je Tramp na društvenim mrežama.

Sirijski predsednik Ahmed el Šara, koji je nekada predvodio HTS, „marljivo radi kako bi se osiguralo da se dešavaju dobre stvari i da Sirija i Izrael imaju dug i prosperitetan odnos“, dodao je.

indeksi

Blage oscilacije indeksa na početku sedmice

nafta istrazivanje

Cijene nafte skočile zbog zastoja pregovora SAD i Irana

Važno je da Zapadni Jerusalim „ne ometa evoluciju Sirije u prosperitetnu državu“, istakao je Tramp.

Samo nekoliko dana ranije, izraelski mediji su izvestili da su Izraelske odbrambene snage (IDF) prijavile žrtve nakon sukoba sa naoružanim ljudima na jugu Sirije, gde je Zapadni Jerusalim prošle godine anektirao deo zemlje u blizini okupirane Golanske visoravni.

To područje je takođe nedavno bilo meta zajedničkih američko-sirijskih operacija.

Američke snage i sirijsko Ministarstvo unutrašnjih poslova uništili su više od 15 skladišta oružja i droge koje pripadaju Islamskoj državi na jugu zemlje tokom prošle nedelje, saopštio je u CENTKOM.

El-Šara je obećao podršku protiv IS tokom posete Vašingtonu ranije ovog meseca.

„Nova sirijska vlada se bori da obuzda sektaško nasilje od preuzimanja vlasti; hiljade ljudi iz druzskih, alavitskih i hrišćanskih zajednica su navodno ubijene u sporadičnim ispadima“, navodi RT internešenel.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Fleg ruki sezone u NBA ligi

Sport

28.04.2026.

Studenti položili najvažniji ispit: SC Derbi u meču sezone savladao Zadar i izborio opstanak bez baraža

Herceg Novi ponovo šampion: Novljanke odbranile titulu u tri meča serije sa Lukom Bar

Budućnost Voli šampion u konkurenciji mlađih pionira

Jokić kažnjen 50.000 dolara zbog incidenta na kraju meča sa Minesotom