Na početku drugog poluvremena Vinisijus Žunior je postigao evrogol za pobjedu „kraljevskog kluba“ (1:0), a potom ga proslavio plesom tik ispod tribine sa domaćim navijačima, što je izazvalo bijes kod igrača Benfike, prije svih Nikolasa Otamendija i Đanluke Prestijanija. Ubrzo je došlo do verbalnog sukoba, a fudbaleri Reala su tvrdili da je Prestijani uputio rasističke uvrede Brazilcu, nakon čega je glavni arbitar Fransoa Leteksije nakratko prekinuo meč, a isti je nastavljen poslije desetak minuta.
U Realu su ogorčeni jer, uprkos tvrdnjama Kilijana Mbapea i još nekolicine igrača da su čuli uvrede, Prestijani nije (još uvijek) sankcionisan, a utakmica je nastavljena.
Benfika se potom oglasila i objavila video snimak sporne situacije uz poruku:
„Kao što snimak pokazuje, igrači Reala s obzirom na njihovu udaljenost od mjesta događaja nisu mogli čuti ono što govore da su čuli“.
Como demonstram as imagens, dada a distância, os jogadores do Real Madrid não podem ter ouvido o que andam a dizer que ouviram. pic.twitter.com/7JF9AVuhEM
— SL Benfica (@SLBenfica) February 18, 2026
Snimak je u kratkom roku postao viralan i pokrenuo talas polemika širom Evrope, dok se tenzije ne stišavaju ni dan nakon utakmice. U međuvremenu se oglasila i UEFA, koja je zvanično pokrenula istragu povodom dešavanja u Lisabonu.










Komentari