Krstović pogodio protiv bivšeg kluba, ali nije slavio

Nikola Krstovic Atalanta Bergamasca Calcio Facebook
Foto: Atalanta Bergmasca Calcio/Facebook
Atalanta je značajno uvećala šanse za plasman u evropska takmičenja nakon ubjedljive pobjede nad Lećeom rezultatom 3:0 na stadionu „Via del mare“. Tim iz Bergama tako se približio na samo bod zaostatka u odnosu na Juventus i Romu.

Poraz Rome od Intera tokom vikenda otvorio je prostor Atalanti da dodatno ojača svoje ambicije, ali je početak meča u Salentu protekao u sporijem ritmu. Domaćin je imao prvu šansu, ali je Sadik Fofana neprecizno šutirao nakon centaršuta Ilbera Ramadanija.

Kako je meč odmicao, gosti su preuzimali kontrolu, a najopasniji pojedinac bio je Šarl de Ketelare. Belgijanac je zaprijetio nakon kombinacije sa Nikolom Krstovićem, ali je golman Lećea, Vladimiro Falkone, odlično intervenisao.

Vođstvo Atalanti donio je Đorđo Skalvini sredinom prvog poluvremena, nakon još jedne akcije u kojoj je učestvovao De Ketelare. Mladi defanzivac je lako prošao čuvara i snažnim udarcem zatresao mrežu za 1:0.

Do odlaska na odmor Atalanta je mogla i do ubjedljivije prednosti, a najbliži pogotku bio je upravo Krstović. Crnogorski napadač je prvo glavom šutirao preko gola, da bi potom njegov snažan udarac zaustavio raspoloženi Falkone.

Atalanta je nastavila da dominira i u drugom dijelu, a drugi gol bio je pitanje vremena. Ponovo je u centru pažnje bio De Ketelare, koji je sjajno proigrao Krstovića, a ovaj rutinski pogodio donji ugao protiv bivšeg kluba – bio je to njegov sedmi od posljednjih devet golova postigao je na gostovanjima. Krstović nije proslavio gol, već je podigrao ruke u znak izvinjenja.

Do kraja susreta, Atalanta je smanjila tempo, ali je ipak stigla i do trećeg gola. Đakomo Raspadori je snažnim udarcem postavio konačnih 3:0.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

Kultura

Zabava

Društvo

Svijet

RTV PG AI Novinar