idealnu uslovu za rad

Gojković i Đinović na pripremama u Sankt Petersburgu

Foto: BSCG

Crnogorski bokserski reprezentativci Bojana Gojković i Tomislav Đinović pripreme za Svjetsko prvenstvo u Liverpulu nastaviće u Sankt Petersburgu, saopšteno je iz Bokserskog saveza.

Navodi se da su Gojković i Đinović uvodni dio priprema odradili na Žabljaku, gdje su tri nedjelje trenirali u vrhunskom sportskom centru opremljenom profesionalnim ringovima i savremenom opremom, kao i rekreativnim zonama u izolovanom planinskom ambijentu.

Selektor reprezentacije Nikola Ružić kazao je da je zadovoljan dosadašnjim tokom priprema, navodeći da očekuje da će tako biti i u Sankt Petersburgu.

„Sankt Petersburg nam pruža idealne uslove za rad – od odlične dvorane, najmodernije u Rusiji, teretane, smještaja i ishrane, do izuzetno jakih sparinga“, rekao je Ružić.

Juve Milan Juventus FB

Bez golova u derbiju na „San Siru“

Mornar Mladost FSCG

Jezero usporilo Sutjesku, Mornar prišao na minus dva; „nula“ u Tuzima, remi u Bijelom Polju

On je naglasio da će Gojković sparingovati sa Karinom Tazabekovom, vicešampionkom Evrope i višestrukom šampionkom Rusije i prvorangiranom u kategoriji dok 54 kg, a Đinović sa Vsevolodom Šumkovim, šampionom Evrope i bronzanim sa Svjetskog prvenstva.

„Naši reprezentativci daju maksimum na svakom treningu i jasno se vidi njihov napredak. Ovo su ključne sedmice pred Liverpul i važno je da ostanu zdravi i fokusirani do kraja. Iz Sankt Petersburga 12. avgusta idemo za Sarajevo na jaki međunarodnim turnir, nakon kojeg nam ostaju još dvije nedjelje do puta za Liverpul“, rekao je Ružić.

Ružić je najavio da će završne pripreme odraditi u Budvi.

„Planirali smo da dovedemo jake sparing partnere iz inostranstva, kako bi naši bokseri dostigli punu formu do početka šampionata. Siguran sam da ćemo biti maksimalno spremni i da ćemo dostojno reprezentovati Crnu Goru na svjetskoj sceni“, rekao je Ružić.

Crnogorske boksere je u Sankt Petersburgu obišao predsjednik Bokserskog saveza Crne Gore Aleksander Klemenko.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Ribrejk Budućnosti u Budvi: Finale EPCG Superlige se vraća u Podgoricu

Sport

26.04.2026.

Inter ispustio pobjedu u Torinu

Dominacija bez kraja: Zvezda ubjedljiva u Vječitom derbiju za devetu titulu u nizu

(VIDEO) Podrška djeci bez roditelja; Nikčević: Druženje djece sa sportistima važno za njihov razvoj

Bojana, Đina i Tanja na fajnal-foru Lige šampiona