EUROBASKET 2025

Džikićeva Gruzija pala u posljednjih 10 minuta, Italija upisala prvu pobjedu

Foto: FIBA

Gruzija Aleksandra Džikića na startu Eurobasketa priredila je senzaciju savladavši branioca titule Španiju, međutim danas nije mogla do novog iznenađenja - poražena je od Italije.

„Azuri“ su slavili 78:62 (18:10, 14:22, 21:15, 25:15) i upisali prvi trijumf, nakon što su na premijeri izgubili od Grčke.

Izabranici Đanmarka Poceka vodili su većim dijelom meča, a isti su prelomili u uvodnim minutima četvrtog kvartala, kada su serijom 10:0 pobjegli na velikih i maksimalnih plus 19 – 66:47.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Saliju Nijang sa 15 poena. Pratili su ga Simone Fontekio (14) i Muhamet Dijuf (13).

Na drugoj strani najraspoloženiji Goga Bitadze sa 22 poena. Dvocifren je bio još Aleksander Mamukelašvili (13)

Gruzija u narednom kolu igra protiv Grčke, dok se Italija sastaje sa Bosnom i Hercegovinom.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Kadeti poraženi od Španije

Sport

16.04.2026.

Silva nakon skoro deceniju napušta Siti

Lazović: Sve tri reprezentacije su zahtjevne na svoj način

Lionel Mesi kupio klub iz pete lige Španije

Alkaraz se povukao sa turnira u Barseloni