Abramović pred Gloriju: Ne idemo u Rumuniju sa bijelom zastavom

Foto: ŽRK Budućnost/Luka Stanković

Nakon gotovo dva mjeseca pauze, nastavlja se najkvalitetnije klupsko takmičenje u Evropi.

OTP Group Budućnost u okviru devetog kola EHF Lige šampiona gostuje u subotu (16h) rumunskoj Gloriji iz Bistrice.

Nakon osamodigranih kola, „plave“ imaju bod osvojen u posljednjem meču protiv danskog Esbjerga, dok Glorija ima 12.

Ipak, trener Budućnosti Zoran Abramović ističe da crnogorski šampion i dalje ima jasan cilj i realne šanse u borbi za plasman u nokaut fazu.

seastars

Pionirke Sea Starsa šampionke Crne Gore

nikola jokic iso 1

NBA liga objavila rezultate glasanja za MVP trofej

„Sa tim bodom smo u poziciji da sve zavisi od nas.

Ako ostvarimo pobjede protiv ekipa koje su direktni konkurenti za šesto mjesto – Borusije Dortmund, Storhamara i Debrecina, a dvije utakmice igramo kod kuće, sa tim eventualnim pobjedama i tim bodom odlučivaće se ko će biti šesti i ko će izboriti plasman u nokaut fazu“, kazao je Abramović i osvrnuo se na meč sa Glorijom:

“Jedno od najtežih gostovanja u Ligi šampiona, dobar tim, sve su to reprezentativke svojih zemalja, uz to četiri rumunske reprezentativke, uz to ekipa koja možda ima najbolju publiku gdje je jako teško igrati, to treba nama da bude nama dodatni motiv. Ovdje smo bili blizu, znam da će nas sad mnogo ozbiljnije shvatiti, jer smo 52 minuta bili u vođstvu, kao i poslije dobrog rezultata s Esbjergom. Neće nas podcijeniti, ozbiljnije će nas shvatiti, ne idemo sa bijelom zastavom, idemo da se nadigravamo, daćemo sve od sebe i vidjećemo za šta će to biti dovoljno“, istakao je Abramović.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Dubai će u Zenici dočekati Budućnost Voli

Sport

18.05.2026.

Blok 5 pobjednik kvalifikacionog turnira Basketa u mom kvartu

Romano: Murinjo je novi trener Real Madrida

Spalević: Podnio sam krivičnu prijavu protiv OKG od 16 lica, u FK Budućnost zatečen dug od 2,3 miliona i pravno rasulo

FIFA: Imali smo konstruktivan sastanak sa Iranom o učešću na Mundijalu

RTV PG AI Novinar