Search
Close this search box.

LIGA NACIJA

Španija pokazala snagu u kišovitoj Ženevi, za Modrića i Ronalda godine su samo broj

Fudbaleri Španije ostvarili su prvu pobjedu nakon osvajanja Eura u Njemačkoj - "crvena furija" je prije tri dana razočarala i odigrala bez golova sa Srbijom u Beogradu, a večeras je pokazala snagu i slavila u Ženevi protiv Švajcarske (4:1) u drugom kolu A divizije Lige nacija.

Poslije samo četiri minuta igre evropski prvak je poveo golom Hoselu, nakon dodavanja Lamina Jamala.

Tri minuta kasnije zbog igranja rukom poništen je gol Bećiru Omeragića.

U 13. minutu semafor na stadionu u Ženevi pokativao je 0:2 poslije pogotka Fabijana Ruiza. Sve je išlo po planu za tim Luisa de La Fuentea, ali od 20. minuta ostali su sa igračem manjem, zbog direktnog crvenog kartona Robina Le Normana.

„Sajdžije“ su uspjele da iskoriste brojčanu prednost i u 41. minutu preko Zekija Amdunija prepolove zaostatak.

Švajcarska je u nastavku pojurila ka izjednačenju, ali nije uspjela da stvori nijednu ozbiljniju priliku, a sve dileme oko pobjednika otklonio je Ruiz svojim drugim pogotkom na utakmici u 77. minutu, a tri minuta potom konačan ishod postavio je Feran Tores.

Treba reći i da je teren na stadionu u Ženevi bio u prilično lošem stanju zbog ogromnog pljuska koji je pogodio ovaj grad tokom meča.

Španija nakon dva kola ima četiri boda, Danska je lider sa maksimalnih šest uz gol-razliku 4:0, Srbija ima bod, Švajcarska je na nuli.

A da su godine samo broj najbolje potvrđuju bivši saigrači iz Real Madrida Kristijano Ronaldo (39) i Luka Modrić.

Ronaldo je svojim 901. golom u karijeri dva minuta prije kraja donio trijumf Portugalu, dok je Modrić samo dan prije 39. rođendana majstorijom iz slobodnjaka omogućio prvi trijumf Hrvatskoj u novom izdanju Lige nacija.

Portugal je u Lisabonu „okrenuo“ Škotsku (2:1).

Gosti su vodili golom sjajnog Skota Mektomineja iz sedmog minuta.

U 54. minutu Bruno Fernandeš je pogodio za izjednačenje, a onda je dva minuta prije isteka regularnog toka Ronaldo koji je ušao na poluvremenu donio sva tri boda domaćoj selekciji koja je prije tri dana istim rezultatom savladala Hrvatsku.

Hrvatska je u Osijeku srušila Poljsku minimalnim rezultatom.

Čovjek odluke bio je već pomenuti Modrić koji je u 52. minutu prelijepo pogodio iz slobodnog udarca i to na svom 180. nastupu za „vatrene“.

Do kraja meča i jedni i drugi su pogodili okvir gola – na jednoj strani Igor Matanović, na drugoj Robert Levandovski.

U okviru divizije C Švedska je bila bolja od Estonije u Solni (3:0).

Dvostruki strijelac bio je fenomenalni napadač Sportinga 26-godišnji Viktor Gjokereš, a mrežu gostiju zatresao je još i Aleksandar Isak. Računajući klub i reprezentaciju Gjokereš je na posljednjih šest mečeva postigao čak 10 golova.