Search
Close this search box.

DRUGA LIGA

Rudaru dva penala nedovoljna za trijumf u derbiju, Mladost u goleadi slavila protiv Igala, prvi bod za Kom

U derbiju petog kola Druge crnogorske fudbalske lige Rudar i Lovćen odigrali su bez golova u Pljevljima.

Mnogo zadovoljniji bodom mogu da budu gosti sa Cetinja, jer je domaći tim promašio dva penala.

Prvo je u 18. minutu udarac Vanje Vučićevića sa bijele tačke odbranio golman Vuko Vujović i tako se iskupio za skrivljeni penal.

Potom je sredinom drugog dijela dosuđen novi kazneni udarac za domačin. Ovoga puta odgovornost je preuzeo veteran Damir Piksi Kojašević, ali njegov šut otišao je preko gola.

Lovćen je u samom finišu mogao da kazni Pljevljake za promašaje sa bijele tačke, Božidar Bujiša je bio u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Milisavom Vuksanovićem koji je sačuvao mrežu i rezultat je ostao nepromijenjen.

Rudar je ostao lider sa 11 bodova, dok je Lovćen treći sa osam, a drugo mjesto preuzela je Mladost DG koja je na „Solilima“ u goleadi savladala Igalo (4:2).

Donjogoričani poveli su 2:0 zahvaljujući golovima Igora Vukčevića u 24. i 41. minutu.

Duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena domaćin je prepolovio zaostatak sa penala koji je u gol pretvorio Jovan Popović.

U 48. minutu „žuti“ su vratili plus dva, takođe sa bijele tačke, strijelac je bio iskusni Željko Krstović.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je Nikola Ukšanović u 81. minutu kada je povisio na 4:1.

Poraz Igala ublažio je Argentinac Nelson Kordoba tri minuta prije isteka regularnog toka.

Kom je na Zlatici remizirao sa Iskrom (1:1) i tako stigao do prvog boda.

Gosti iz Danilovgrada stigli su u vođstvo u 28. minutu golom Miloša Kalezića.

Prvi bod domaćinu u novoj sezoni donio je kapiten Luka Mihaljević sa bijele tačke u 72. minutu.

Utakmica između Podgorice i Ibra je odložena, dok je u ovom kolu slobodna bila ekipa Grblja.