Pokret Evropa sad napušta vlast u Pljevljima: Interes građana važniji od personalnih privilegija 

PES logo 768x4891 1
Foto: PES
Nakon višemjesečnog političkog zastoja i upornog izbjegavanja potpisivanja koalicionog sporazuma, Pokret Evropa sad donio je odluku da napusti lokalnu vlast u Opštini Pljevlja, saopšteno je iz tog političkog subjekta,

„Ne želimo biti dio vlasti u kojoj ne postoje jasna pravila, politički dogovori i odgovornost prema građanima. Bez koalicionog sporazuma i elementarnog povjerenja među partnerima nije moguće voditi stabilnu i odgovornu lokalnu upravu niti realizovati projekte od značaja za razvoj Pljevalja. U lokalnom parlamentu djelovaćemo kao odgovoran i konstruktivan politički subjekt – podržaćemo sve odluke koje su u interesu građana, ali ćemo jednako odlučno ukazivati na svaku političku neodgovornost“, navodi se u saopštenju.

Kako navode, čestitaju koalicionim partnerima na usvajanju budžeta i postizanju dogovora bez učešća Pokreta Evropa sad.

„Istovremeno, predsjednicima NSD i DCG poručujemo da smo, za razliku od njih, ostali dosledni stavu i dogovoru koji smo imali i javno saopštili. Takođe smo spremni i otvoreni za razgovor i redefinisanje odnosa, ali isključivo u interesu građana Pljevalja, a ne zbog raspodjele funkcija.

Pokret Evropa sad politiku nikad nije doživljavao kao borbu za funkcije i privilegije. Interes građana i razvoj grada kroz Plan za oporavak Pljevalja za nas su jedini prioritet“, kazali su u saopštenju.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

RTV PG AI Novinar