Milović: Vlada ponizila penzionere

Nikola Milovic DPS
Foto: DPS
Minimalna penzija od 450 eura, koja već dvije godine nije povećavana, uvećana je za mizernih 1,74 € - što je više nego ponižavajuće za više od polovine penzionera, ocijenio je poslanik DPS-a Nikola Milović.

„Prazna obećanja pokazuju da socijalna pravda nije prioritet, dok spirala inflacije i rastućih zaduženja građana postaju noćna mora“, kazao je Milović.

Penzioneri su, kako kaže, prevareni, potcijenjeni i prepušteni sami sebi.

„Upravo se oni svakodnevno bore za egzistenciju i postavlja se pitanje kako će spojiti „kraj s krajem“, baš kao i većina građana nakon najdužeg mjeseca u godini“, navodi Milović.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

RTV PG AI Novinar