Paunović: Odbornički tim Demokrata spoj mladosti i iskustva, funkcije nisu privilegija – već velika odgovornost

mitarrrr
foto: RTV PG
Kao predsjednik kluba vidim sebe kao prvog među jednakima među još pet kolega odbornika Demokrata u Skupštini Glavnog grada i smatram da smo zaista kvalitetan tim koji predstavlja spoj mladosti i iskustva, istakao je Mitar Paunović u emisiji "Iz Drugog ugla" na RTV Podgorica.

Predsjednik odborničkog kluba Demokrata u Skupštini Podgorice, Mitar Paunović, kazao je da mu je posebno zadovoljstvo raditi sa ljudima sa kojima dijeli međusobno poštovanje i uvažavanje, jer se, kako kaže – na takvim odnosima najlakše gradi profesionalna saradnja.

mitar
foto: RTV PG

„Posebno mi je zadovoljstvo raditi sa ljudima, svjestan sam da funkcije nijesu privilegija – već velika odgovornost, naročito u vremenu kada društvene mreže i javni prostor donose dodatne izazove i pritiske. Uprkos tome, trudim se da uvijek dam svoj maksimum, vodeći računa da sačuvam čast, ugled i dostojanstvo, kako svoje porodice, tako i funkcije koju obavljam. Moje osnovno pravilo je da nikada ne idem na ličnu ravan i da uvijek čuvam dostojanstvo drugih, bez obzira na političke razlike“, istakao je Paunović.

On ocjenjuje da posao odbornika ne poznaje radno vrijeme, te da podrazumijeva stalnu dostupnost građanima i saradnicima, zbog čega je teško napraviti jasnu granicu između privatnog i poslovnog.

„Nastojim da makar dio vremena sačuvam za sebe“, kaže Paunović.

Opširnije pogledajte u emisiji „Iz drugog ugla“ na RTV Podgorica.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

RTV PG AI Novinar