Close this search box.

US OPEN

Medvedev i De Minor lako do osmine finala

Ranom eliminacijom Karlosa Alkaraza i Novaka Đokovića, Danil Medvedev je ozbiljan kandidat da ode do same završnice ovogodišnjeg US opena.

Prošlogodišnji finalista i šampion iz 2021. godine rano jutros po našem vremenu rutinski je savladao 31. tenisera Flavija Kobolija iz Italije sa 3:0 – 6:3, 6:4, 6:3 poslije dva sata i 17 minuta igre.

Koboli je poveo 2:1 uz brejk prednosti, međutim Danil je sa četiri gema u nizu preokrenuo na 5:2 i rutinski priveo uvodnio dio igre u svoju korist.

U drugom setu razliku je napravio treći gem u kom je Rus stigao do brejka, a onda u osmom gemu poništio četiri brejk šanse rivala i poveo 2:0.

U trećem setu viđeno je čak šest brejkova, Koboli je vodio 2:0, međutim do kraja seta, ali i meča osvojio je još samo jedan gem, a Danil je posao završio maksimalnim rezultatom.

Njegov naredni protivnik biće Portugalac Nuno Boržes koji je poslije maratona u pet setova savladao mladog Čeha Jakuba Menšika, a u četvrtom setu spasio je tri meč lopte.

Deseti favorit Australijanac Aleks de Minor bio je bolji od 184. tenisera svijeta Britanca Danijela Evansa u četiri seta – 6:3, 6:7, 6:0, 6:0 i sada ga čeka okršaj sa zemljakom Džordanom Tompsonom koji je sa 3:0 savladao Italijana Matea Arnaldija.

De Minor je prvi Australijanac koji je u jednoj sezoni na sva četiri grend slema stigao najmanje do četvrte runde još od Lejtona Hjuita kom je to pošlo za rukom prije 20 godina.

Prva teniserka planete Iga Švjontek bez većih problema „preskočila“ je Ruskinju Anastasiju Pavličenkovu – 6:4, 6:2.

Šampionka iz 2022. godine rivalki nije dozvolila nijednu brejk šansu, a napravila je tri brejka. U osmini finala čeka je još jedna Ruskinja Ljudmila Samsonova.