Search
Close this search box.

Lukaku pogodio u Roterdamu za remi Rome i Fejnorda, Ikardi u nadoknadi donio pobjedu Galati, Sporting blizu osmine finala

U reprizi finala Lige Evrope iz 2022. godine u utakmici između Fejnorda i Rome nije bilo pobjednika u Roterdamu (1:1) u prvom duelu šesnaestine finala drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

Ovo je bio čak četvrti duel dvije ekipe u posljednje dvije sezone i prvi remi.

Bilo je dosta prilika i uzbuđenja na obje strane, a na kraju se mreža zatresla na oba kraja terena.

Holandski velikan poveo je u prvom minutu sudijske nadoknade prvog dijela. Dugo je trajala akcija domaće ekipe, a nakon centaršuta Hartmana, najviši u skoku bio je Igor Paikšao i glavom matirao Mila Svilara.

Da „vučica“ u boljem raspoloženju sačeka revanš u Rimu pobrinuo se Romelu Lukaku golom u 67. minutu.

Pri rezultatu 0:0 Leandro Paredes je pogodio prečku.

Galatasaraj je u Istanbulu pobijedio prašku Spartu (3:2) iako je gost dva puta vodio.

Pogodak za trijumf Galate postigao je Mauro Ikardi u prvom minutu sudijskog dodatka.

Minut prije gola Argentinca Fernando Muslera je odbranio zicer Tomasu Visneru.

I jedni i drugi meč su završili sa desetoricom. Kod domaćih direktan crveni karton dobio je Viktor Nelson u 62. dok je Matej Rines dvadesetak minuta kasnije morao ranije u svlačionicu zbog drugog žutog kartona.

Šahtjor i Marsej odigrali su neriješeno u Hamburgu (2:2), gosti su dva puta vodili, ali nominalni domaćin je u sudijskoj nadoknadi preko mladog Brazilca Eginalda stigao do remija.

A jednom nogom među 16 najboljih zakoračio je Sporting koji je savladao Jang Bojs u Bernu (3:1).

Revanš mečevi na programu su narednog četvrtka.