Search
Close this search box.

LE: Karabag minuti dijelili od senzacionalne pobjede nad Leverkuzenom, Roma i Liverpul završili posao u prvim duelima

Fudbaleri Karabaga za koji nastupaju naši reprezentativci Marko Vešović i Marko Janković bili su nekoliko minuta udaljeni da postanu prvi tim koji je ove sezone nanio poraz Bajer Leverkuzenu, međutim Patrik Šik je u drugom minutu sudijske nadoknade omogućio remi lideru Bundeslige.

Karabag i Bajer odigrali su bez pobjednika u Bakuu (2:2) u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Šampion Azerbejdžana vodio je na poluvremenu golovima Jasinea Benzije u 26. i Žuninja (45+2).

Zaostatak Leverkuzena prepolovio je Florijan Virc u 70. minutu, nakon velike greške Abdelaha Zubira.

Kada se činilo da će „farmaceuti“ doživjeti prvi poraz u sezoni, da tako ne bude pobrinuo se Patrik Šik pogotkom u drugom minutu sudijskog dodatka.

Vešović i Janković odigrali su svih 90 minuta, a bili su, uz Žuninja jedni od najboljih aktera u oba sastava.

Roma je nastavila sa pobjedama i sjajnim partijama – Rimljani su praktično već u četvrtfinalu, pošto su na „Olimpiku“ bili ubjedljiva protiv oslabljenog Brajtona (4:0).

„Vučica“ je povela golom Paula Dibale u 13. minutu, prednost je duplirao Romelu Lukaku dva minuta prije odlaska na veliki odmor.

Izabranici Danijelea de Rosija i u nastavku su dva puta zatresli mrežu premijerligaša – na 3:0 povisio je Đanluka Manćini u 64, dok je konačan ishod postavio Brajan Kristante četiri minuta kasnije.

Poput Rome i Liverpul je završio posao već u prvom meču – „redsi“ su deklasirali Spartu u Pragu (5:1) na povratku Mohameda Salaha.

Tim Jirgena Klopa već na poluvremenu je vodio 3:0. Aleksis Mekalister je pogodio sa penala za vođstvo u šestom, da bi potom Darvin Nunjez postigao dva gola u 26. i trećem minutu sudijske nadoknade prvog dijela.

Tek što su igrači krenuli s centra u drugom poluvremenu, Konor Bredli je autogolom smanjio na 3:1, međutim u 53. minutu tri gola prednosti gostima vratio je Luis Dijas.

Tačku na prvi meč, pa i dvomeč, stavio je rezervista Dominik Soboslaj u četvrtom minutu sudijske nadoknade.