19. marta u 20 časova

UnderhillFest i Crnogorska kinoteka organizuju specijalnu projekciju filma „Fiume o morte“

IMG 7983
foto: Underhill
UnderhillFest i Crnogorska kinoteka organizuju specijalnu projekciju filma „Fiume o morte” reditelja Igora Bežinovića, koja će biti održana 19. marta u 20 časova u Velikoj sali Muzičkog centra Crne Gore u Podgorici.

Ovaj izuzetno zapaženi dokumentarno-esejistički film bavi se jednim od najneobičnijih i najdramatičnijih poglavlja istorije Rijeke, kada je početkom 20. vijeka grad postao poprište političkog eksperimenta, avanturizma i radikalnih ideja koje su obilježile evropsku istoriju.

Bežinović kroz savremeni slojevit filmski pristup preispituje mitove, ideologije i nasjede tog perioda, spajajući arhivski materijal, savremene perspektive i snažan autorski komentar.


„Fiume o morte” je film koji na provokativan i vizuelno upečatjiv način otvara pitanja o odnosu istorije, politike i kolektivnog pamćenja, potvrđujući Igora Bežinovića kao jednog od najintrigantnijih autora regionalne dokumentarne scene.

Publika u Podgorici imaće priliku da film pogleda na velikom platnu u okviru specijalne projekcije koju zajednički organizuju UnderhillFest i Crnogorska kinoteka.

Ulaz na projekciju je slobodan.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Povezane vijesti

Kultura

Zabava

Društvo

Svijet

RTV PG AI Novinar