Search
Close this search box.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJA

Kraj evropskog ljeta za Budućnost, CSKA 1948 poslije produžetaka do trećeg kola

Fudbaleri Budućnosti nažalost nisu uspjeli da se pridruže Mornaru i Dečiću u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su večeras na "DG areni" nakon produžetaka (2:1) eliminisani u drugoj rundi od bugarske CSKA 1948 iz Sofije.

Nakon minimalnog poraza u Sofiji prošlog četvrtka, „plavi“ su večeras nošeni sjajnom podrškom sa tribina uspjeli da uzvrate istom mjerom i slave identičnim rezultatom.

Gol odluke u produžecima postigao je rezervista Jevgenij Serdjuk poslije velike greške Ognjena Gaševića.

Viđen je jedan tvrd meč u Donjoj Gorici, Budućnost se hrabro borila, uglavnom diktirala ritam, prijetila navijše preko Milana Vukotića koji je u prvom dijelu pogodio i prečku, a upravo nakon njegovog udarca poslije skraćenog kornera, Vladimir Perišić je odbitak sproveo u mrežu u 65. minutu za vođstvo, a ispostaviće se da je to bilo samo dovoljno za produžetke.

Budućnost: Mijatović (G) – Grivić, Orahovac, Serikov (Adžić 46. minut), Gašević – A. Bulatović (Mirković 89. minut), Brnović (Šarkić 107. minut) – Vukotić, Ivanović (Đukanović 82. minut), Grbić (C) (Perišić 46. minut) – I. Bulatović (Bojović 60. minut).

CSKA 1948: Marinov (G) – Ivanov, Bidunga (Cenov 73. minut), Furtado, Vasilev (Enguinda 57. minut) – Piščević (Oktavio 106. minut), Daskalov – Kirilov (C), Talis (Rapnuil 115. minut), Karagaren (Bouzon 73. minut) – Ilijevski (Serdjuk 90. minut).

Budućnost je agresivno ušla u meč, pritiskala, ali prvi šut ka golu uputili su gosti sredinom prvog dijela. Probao je Brazilac Talis sa distance, ali Milan Mijatović brani uz manje probleme.

U 28. minutu prva prilika za domaćina. Igor Ivanović se lijepo oslobodio čuvara, dodao loptu do Milana Vukotića koji je sa oko 18 metara plasirao loptu pod prečku, međutim Petar Marinov je sjajnom paradom spriječio siguran pogodak.

Minut kasnije moglo je da bude opasno na drugoj strani. Mario Ilijevski je dočekao centaršut sa lijeve strane, nadskočio Iliju Serikova, ali srećom po našeg predstavnika loše je zahvatio loptu glavom.

U 31. minutu fortuna je bila na strani ekipe iz Sofije – ponovo je Vukotić lijepo „gađao“, ovoga puta po zemlji, ali je Marinov odbranio uz pomoć prečke.

Posljednju priliku u prvom dijelu imali su gosti, kada je Rejan Deskalov odložio loptu za Talisa, a ovaj razantno i precizno šutirao, međutim Mijatović je još jednom pokazao klasu.

Na prvo uzbuđenje u nastavku čekalo se do 57. minuta, kada je Igor Ivanović oduzeo loptu Rajanu Bidungi, dodao je do Ivana Bulatovića, koji se spetljao u želji da petom vrati loptu krilnom napadaču.

U 65. minutu Budućnost dolazi u vođstvo. Andrija Bulatović je kratko izveo korner do Miloša Brnovića koji je dodao loptu do Vukotića, ovaj šutirao, Marinov odbranio, a odbitak fenomenalnim skokom i trzajem glavom u mrežu sproveo mladi rezervista Vladimir Perišić i anulirao prednost Bugara iz prvog duela.

Pet minuta prije isteka regularnog dijela rezervista Kasijano Buzon je probao lukavo petom nakon kornera, ali Mijatović je bio siguran.

U 91. minutu umalo da Budućnost duplira prednost – još jedan mladić „plavih“ Stefan Đukanović je lijepo ušao u šesnaesterac, „gađao“ dalji ugao, međutim Marinov je fenomenalno odbranio i odbio loptu u kornera. Nakon udarca iz ugla Ognjena Gaševića, velika gužva u kaznenom prostoru gostiju, ali su defanzivci nekako uspjeli da otklone opasnost.

Minut kasnije Daskalov je šutirao sa distance, a Adžić glavom intervenisao, a malo je nedostajalo da matira svog golmana, okrznula je lopta stativu.

U 102. minutu gosti stižu do poravnanja gotovo ni iz čega. Ognjen Gašević se okliznuo na svojoj polovini, Buzon uposlio Jevgenija Serdjuka koji je izašao sam na Mijatovića i rutinski pogodio kontra ugao za 1:1.

Tri minuta kasnije velika šansa za Budućnost. Ivan Bojović se izborio za loptu, ušao u kazneni prostor sa desnog boka, poslao pas na peterac za Đukanovića, koji je atraktivno petom šutirao pokraj lijeve stative.

Strijelac vodećeg gola Perišić je natrčao na loptu i iz prve pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u ruke dobro postavljenog Marinova.

U 119. minutu CSKA je imala priliku da sve riješi, sjajna kontra gostiju, ali udarac Sevdjuka odbranio je večeras maestralni Mijatović.

Podsjećanja radi, Budućnost je u prvom kolu kvalifikacija eliminisala Mališevu, a sada se okreće domaćem šampionatu.

CSKA 1948 igraće u trećem kolu protiv kiparskog Pafosa.