Search
Close this search box.

PREMIJER LIGA/ČETVRTO KOLO

Enkunku ušao sa klupe i presudio Bornmutu, Vila „okrenula“ Everton, golčina Durana

Fudbaleri Čelsija pobiedili su Bornmut na "Vitalitiju" minimalnim rezultatom u utakmici četvrog kola Premijer lige.

Gol odluke postigao je rezervista Kristofer Enkunku u 86. minutu nakon asistencije Džejdona Sanča.

„Plavci“ su imali posjed lopte, a „trešnjice“ su bile konkretnije i opasnije.

Najbolju priliku za domaćina pri rezultatu 0:0 propustio je Evanilson koji je u 38. minutu promašio penal – tačnije Robert Sančes odbranio je njegov udarac sa „kreča“.

Na samom startu utakmice Markus Tavernije je pogodio prečku, u nastavku su ređali šanse Evanilson, Džastin Klajvert, Rajan Kristi i Enes Unal, a najzaslužniji što Bornmut nije postigao gol jeste golman gostiju Sančes koji je uz odbranjeni penal imao još nekoliko odličnih odbrana.

Sa druge strane, londonski velikan imao je dvije dobre šanse preko Nikolasa Džeksona, ali Senegalac ih nije iskoristio, zato jeste Enkunku koji ga je upravo zamijenio sedam minuta prije gola.

Sudija Entoni Tejlor podijelio je čak 15 žutih kartona, što je novi rekord Premijer lige.

Čelsi je slavio nakon dva meča bez pobjede (remi i poraz) i sada je na sedmom mjestu sa sedam bodova koliko imaju Arsenal i Njukasl uz utakmicu manje.

Nešto ranije Aston Vila je nakon velikog preokreta savladala Everton (3:2).

„Karamele“ su vodile 2:0 (Meknil 16′, Kalvert-Levin 27). „Vilenjaci“ su izjednačili zahvaljujući dvostrukom strijelcu Oliju Votkinsu (36′, 58), a potpuni preokret režirao je mladi rezervista Džon Duran golčinom sa skoro 30 metara u 76. minutu.

Vila dijeli drugo mjesto sa Liverpulom sa po devet bodova, tri manje od vodećeg Mančester sitija, dok je Everton baš kao i Sautempton i dalje bez bodova.