“Bošnjačka stranka je svojim političkim izborima aktivno učestvovala u formiranju i održavanju vlasti koja relativizuje ratne zločine, ignoriše presude međunarodnih sudova i sistematski uništava antifašističke i evropske vrijednosti našeg društva“, ocijenio je Kalač.
Ne možete sjedeti u fotelji sa onima koji slave Ratka Mladića, Pavla Đurišića i Dražu Mihailovića, a istovremeno tvrditi da stojite uz žrtve Srebrenice. Ne možete biti za Evropu, a omogućavati moć onima koji ruše temelje građanske države, kazao je Kalač.
“Poručujemo jasno: istina se ne pere saopštenjima, istina se brani djelima. A prvo od tih djela je povlačenje podrške onima koji slave zločince i poriču zločine“, zaključuje Kalač.