ministar pomorstva i koordinator Ministarstva saobraćaja

Radulović: Radovi na auto-putu Mateševo – Andrijevica počinju krajem maja ili početkom juna

foto: MSA

Početak radova na drugoj dionici auto-puta od Mateševa do Andrijevice očekuje se krajem maja ili početkom juna, poručio je ministar pomorstva i koordinator Ministarstva saobraćaja Filip Radulović.

On je, govoreći na R:ED konferenciji u Budvi, najavio i da će do kraja mjeseca biti raspisan tender za izgradnju obilaznice oko Podgorice, navodeći da je riječ takođe o jednom od prioritetnih infrastrukturnih projekata.

Radulović je, kako je saopšteno iz Ministarstva saobraćaja, istakao da se planira i realizacija projekta obilaznice oko Budve, što će značajno doprinijeti boljoj protočnosti saobraćaja i rasterećenju gradskih ulica, posebno tokom turističke sezone.

Govoreći o pitanju koncesije za aerodrome, on je kazao da će konačnu odluku donijeti poslanici u Skupštini.

HF5A3988 600x900

Crna Gora postaje sigurna destinacija za ulaganja

EPCG

Dragaš na RE:D konferenciji: Energetska stabilnost ključ daljeg investicionog razvoja Crne Gore

Radulović je naglasio da, čak i ukoliko se ne bude išlo u koncesioni aranžman, država mora nastaviti da ulaže u razvoj i unapređenje infrastrukture Aerodroma, kako bi se osigurali bolji uslovi poslovanja i kvalitetnija usluga putnicima.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Budućnost odbila da putuje u Dubai

Sport

13.05.2026.

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija nastavlja realizaciju programa „Teqball u školama“ u južnoj regiji

Vembanjama uništio Minesotu, San Antonio na korak do finala

Budućnost izborila polufinale ABA lige

Ferštapen napunio Nirburgring: Zbog Maksovog debija prvi put rasprodate vikend ulaznice