U CILJU BEZBJEDNIG SAOBRAĆAJA

Opština Bar: Moderna javna rasvjeta od Zelenog pojasa do nekadašnjeg hotela “Inex” u Sutomoru

Foto: Opština Bar

Ukupna vrijednost ovih radova koji se finansiraju iz lokalnog budžeta iznosi 347.820,85 eura.

Projekat realizuje Opština Bar kako bi riješila nedostatak javne rasvjete na tom potezu, unapređujući time bezbjednost učesnika u saobraćaju.

„Na dijelu dionice u ukupnoj dužini 2,2 kilometra biće instalirana neophodna infrastruktura, uključujući savremenu LED rasvjetu koja obezbjeđuje visok nivo energetske efikasnosti, smanjenje potrošnje električne energije i dugoročnu održivost sistema. Ukupna vrijednost ovih radova koji se finansiraju iz lokalnog budžeta iznosi 347.820,85 eura“, saopštili su iz Opštine Bar.

Naglašavaju da su paralelno sa tim, kako bi omogućili ravnomjeran razvoj i unapređenje lokalne infrastrukture u svim djelovima opštine, pokrenuli i tendersku proceduru za izgradnju javne rasvjete duž magistralnog puta Bar – Ulcinj, na dijelu saobraćajnice od tunela Ćafe do tunela Belveder, čija je procijenjena vrijednost oko 580.000 eura.

e8fa775e 6b0e 4104 9f0d 46b995b25094

Laković: Strategijom, planom i finansijskom podrškom do održive tranzicije Rudnika uglja Pljevlja

ac61048f 305e 4f70 8d58 c6c959206718

Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava: Gotovo u potpunosti realizovane preporuke DRI-a

U opštini Bar su uvjereni da će realizacijom tih projekata Opština Bar nastojati da dodatno unaprijedi bezbjednost saobraćaja i obezbjedi viši standard komunalne opremljenosti kako bi se omogućio održiv razvoj lokalne zajednice i stvorili kvalitetniji uslovi živote za sve građane, ali i brojne turiste uzimajući u obzir frekventnost saobraćaja na navedenim dionicama u toku ljetnje turističke sezone.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Kraj sezone za Jamala, biće spreman za Mundijal

Sport

23.04.2026.

Grbović kod Mirkovića

Sa Zabjela kreće peti Basket u mom kvartu

Bokserka reprezentacija na turniru u Lazarevcu

Krstović asistent, čudesni Mota odbranio četiri penala i odveo Lacijale na megdan Interu